To už nemůže být náhoda. Choceň počtvrté za sebou v krajské hokejové lize vyhrála a drápe se z bahna nahoru. Z horké půdy v Litomyšli modří válečníci přivezli tři body.
Trenér Chocně Jaroslav Kutílek provedl, co slíbil, a postavil novou posilu Juráka k Lubomíru Víchovi a centra jim hrál Procházka. Tah to byl znamenitý, nově složené trojici se dařilo. Také obránce Stříteský, vedle kterého znamenitě ožil i Voříšek, ukázal, že bude v zadní linii platný.

Litomyšl – Choceň 3:5
Hosté se dostali do vedení již v 6. min. a do konce zápasu ho nepustili. Procházka zpoza branky našel nového muže Juráka na jehož prudkou ránu zápěstím nestihl domácí fakír Pavlíček zareagovat – 0:1.
Zdálo se, jako by brankář Litomyšle měl nějakou smlouvu s „tím nahoře“, protože několikrát se bezradně rozhlížel kolem sebe a puky ho jen trefovaly. Všichni svatí při něm však nestáli, někteří si vybrali volno, i tak ale dokázal dost puků zkrotit. V 10. min. hrála Choceň přesilovku a Pavlíček kapituloval podruhé. Pilařovi střela od modré sice úplně nesedla, jenže právě proto stihl Zavřel jeho pokus ve vzduchu tečovat – 0:2. Domácí však dokázali snížit. Kontaktní gól měl ve 12. min. na svědomí, jak se ukázalo v minulém utkání, specialista na Choceň Fikejz.
Litomyšl se do tlaku dostávala hlavně při přesilovkách, jenže dlouho je nedokázala využít. Naopak poté, co jedna skončila, inkasovala. Střelu Zavřela vyrazil ve 25. min. Pavlíček pouze ke Královi, který pohotově doklepl a zvýšil na 3:1 pro Choceň. V polovině třetiny políbila hosty paní Štěstěna. Po Ačově pokusu a teči Dospěla skončila střela na břevně. Na druhé straně zadělal na debakl Krejza a zvýšil již na 4:1 pro Choceň.

Nic takového se však nekonalo a ze zápasu bylo ještě drama. Když Šeda ve třetí třetině parádně napálil puk pod horní tyčku, snížil na rozdíl dvou gólu. Chvíli po něm nachytal Vyčítala střelou ze středního pásma Pilný, který využil clonícího beka Chocně – 3:4. Žádný závěrečný nápor Litomyšle se ale nekonal. Oba trenéři stáhli hru na dvě pětky, což více pomohlo hostím. V obranné třetině Litomyšle to chvílemi hořelo jako ropný vrt. Definitivní tečku za utkáním tak udělal Voříšek, který si v 57. min. sjel při přesilovce od modré před branku a za domácího brankáře dopravil vyražený pokus Pokorného.
Fakta – branky a asistence: 13. Fikejz (Lustyk, Hudousek), 45. Šeda (Fikejz, Hudousek), 49. Pilný (Šedivý) - 6. Jurák (Procházka, Vích L.), 10. Zavřel (Procházka, Janoušek), 25. Král (Zavřel), 36. Krejza (Pochobradský, Voříšek), 57. Voříšek (Pokorný). Rozhodčí: Čížek – Hájek, Teplý. Vyloučení: 8:12, navíc Horák (LIT) 10 min. OT. Využití: 1:2. Střely na branku: 39:47 (13:22, 14:7, 12:14). Diváci: 595. HC Choceň: Vyčítal – Stříteský, Voříšek, Luňák, Pokorný, Janoušek, Pilař – L. Vích, Procházka, Jurák, Pochobradský, Krejza, A. Vích, Škorpil, Král, Zavřel.

Jaroslav Kutílek, trenér Chocně:
„Na začátku zápasu jsme dali rychlé góly a nemuseli jsme se trápit s brankářem Litomyšle. Potom jsme si situaci zkomplikovali trochu sami. Bylo tam pár zbytečných vyloučení, která dostala Litomyšl na koně. Měli jsme ale i trochu kliku, proč to nepřiznat. I když třetí gól inkasoval náš brankář Vyčítal poněkud nešťastně, asi nebyl úplně soustředěný. Pilný to zkusil od půlky a vyšlo mu to. Za stavu 4:3 bylo vyrovnání ve vzduchu, což by nás mohlo položit. V závěru jsme Litomyšl vůbec nepustili do řádného náporu, za což nese zásluhu především první pětka. Máme tam zkušené borce, trochu se hecli, udávali tempo a ve výsledku to byl povedený výkon.

Litomyšl je slušný soupeř, sice se jí v uplynulých zápasech moc nedařilo, ale na nás se dala dohromady. Emoce příliš v zápase nejiskřily, trochu se přiostřilo až v závěru. Škoda, že si hráči soupeře vybrali zrovna mladého Krále. Mohli si vzít někoho na jejich úrovni.“