Oceláři měli v pátém utkání k dispozici první přesilovku, ale tu ještě nevyužili. V polovině úvodní třetiny Tomášek našel Cardwella, který ovšem Hrubce nepřekonal. Vzápětí ve velké šance neuspěl třinecký Svačina. Oceláři se dočkali až v 17. minutě, kdy v přesilové hře tečoval Tomáš Marcinko puk před Kacetlem.

"Musíme si dát pozor, bránit lépe a více na hráče Třince vystupovat," řekl po první třetině pardubický útočník Tomáš Svoboda. Početní výhody mělo k dispizici i Dynamo, ale stav se neměnil.

Místo toho přišel druhý zásah Ocelářů. Jako autor gólu byl označen Milan Doudera, ale Lukáš Krajíček se v přestávkovém rozhovoru přihlásil k teči.

Ve 36. minutě následovala reakce Pardubic. Po akci čtvrtého útoku a přihrávce Duška nadvakrát zakončil Tomáš Svoboda.

Třetí třetinu zahájili Pardubičtí opět v oslabení, na trestnou lavici navíc k Perretovi přisedl Cardwell. Když se ovšem francouzský útočník vracel na led, zapojil se do brejku s Tomášem Rolinkem a právě kapitán Pardubic prostřelil Hrubce. Vyrovnáno – 2:2.

Pokračovala strhující podívaná důležitého utkání. V 52. minutě přišla další šance Pardubic, ale nikdo z trojice hokejistů puk nad beton Hrubce nezvedl. Osud pátého zápasu určil v 55. minutě Marcinko, který zblízka pohotově dorážel po akci Rákose. Pardubičtí zkusili hru bez brankáře, ale na vyrovnání již nedosáhli.

Ohlasy trenérů
Václav Varaďa (Třinec):
"Samozřejmě po zápasech v Pardubicích jsme chtěli do utkání vletět a myslím si, že Pardubice měly velké problémy s naších nasazením a vůlí ukázat všem, že patříme do tohoto play-off a zasloužíme si postoupit dál. Kluci byli lepším týmem po celý průběh utkání a já neměl sebemenší pochyb, že dáme vítěznou branku. Jsem hrozně rád, že kluci padali do střel, blokovali hráče, hráli uporně a i když nás to stálo spoust sil, moc si ceníme třetího bodu. Jedeme do Pardubic ukončit sérii a pokud se to nepodaří, ukončíme ji tady. Jsem na tým pyšný."

Miloš Holaň (Pardubice): "Vyhráli jsme dvakrát doma a zdá se mi, že jsme půl zápasu měli až moc velké sebevědomí. Tam musím být k hráčům kritický, protože jsme hráli velice špatně. Nedohrávali jsme souboje, nebyli jsme to my, ti buldoci, kteří ty zápasy chtěli hrát tak, jak víme, že proti Třinci hrát musíme. Tam jsme propadávali, prohrávali osobní souboje, všechno to bylo tak, jak správné play-off nemělo vypadat. Tím jsme si položili základ, že jsme toho Boha urazili a dostali Třinec do vedení 2:0. Myslím, že v té době by si na nás už nikdo nevsadil, ale jak jsem byl do půl zápasu kritický, tak fantastický výkon jsme podali pak. Podařilo se nám srovnat, náš výkon ve třetí třetině gradoval a měli jsme tam dvě tři šance, kdy jsme výsledek mohli naklonit na svou stranu, což se nestalo. Po drobném zaváhání jsme Třinci vítězství darovali. Je to ale boj, je to play-off, nic nevzdáváme, jedeme domů, kde máme za sebou silné publikum a zkusíme udělat vše pro to, abychom se sem ještě vrátili."

TŘINEC - PARDUBICE 3:2
Fakta – branky a nahrávky: 17. Marcinko (Petružálek, Krajíček), 33. M. Doudera (Dravecký, R. Vlach), 55. Marcinko (Rákos) – 36. T. Svoboda (Dušek, J. Sýkora), 44. Rolinek. Rozhodčí: Pešina, Bulanov – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 5054. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1. Stav série - 3:2.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Petružálek, Marcinko, Martin Růžička – Rákos, R. Vlach, Dravecký – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kvasnica. Trenéři: Varaďa a Zadina.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Trončinský, Čáslava, Ščotka, Mojžíš, Holland – Beran, Tomášek, Rolinek – P. Sýkora, Marosz, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.