Bitvy mezi oběma loňskými finalisty jsou vždy ozdobou kola krajské ligy. Hokej má náboj, nasazení hráčů je enormní, protože nikdo nechce odejít z ledu jako poražený. Výhodu domácího prostředí měli Kohouti a s podporou fanoušků se radovali ze zisku tří bodů.

Třebovští byli v první třetině nedělního utkání výrazně lepší, brzo se ujali vedení, když se trefil Jindřich, ale další šance nezužitkovali, což mělo za následek, že se bojovalo do posledních minut.

Velký podíl na tom měli gólmani. Domácí Nimmerrichter i hostující Koubský dělali všechno, aby puk za jejich záda neprošel.

Situace z 21. minuty je toho jasným důkazem, protože co předvedl Koubský při gólovce Cika, bylo fantastické. Chvíli na to čekaly těžké chvíle na Nimmerrichtera, jenž měl čelit pětiminutové přesilovce Světlé po vyloučení Šejby do konce utkání. Kohouti se ubránili. Možná klíčový okamžik zápasu přežili bez úhony. A nebýt svého fantoma v masce, který kryl i nájezd P. Včely a poté pokus Kopeckého, mohlo být vše jinak.

V posledních duelech se ukazuje, že transfer Tomáše Prachaře do České Třebové se skutečně nadmíru povedl. Dostal se do čela kanadského bodování týmu a v 46. minutě Kohouty uklidnil druhým gólem. Vymetl víko.

Světelští prohrávali o dva góly. Dřeli, bojovali jako lvi. Pět minut před koncem jim naději na drama zmařil dalším výtečným zákrokem gólman, aby ho vzápětí zastoupil na brankové čáře Jar. Moučka. Razítko na vítězství Kohoutů dal minutu a půl před koncem T. Prachař, jehož vyslal do nájezdu Jindřich. Vsadil na střelu a udělal dobře.

Další tři body budou pro Kohouty ve středu, kdy se tým vydá na cestu do Ledče nad Sázavou.

Česká Třebová - Světlá nad Sázavou 3:0

Fakta – branky a nahrávky: 3. Jindřich (T. Prachař), 46. T. Prachař, 59. T. Prachař (Jindřich, Fúzik). Rozhodčí: Kareš – Kolář, Bohuněk. Vyloučení: 1:4, navíc Šejba (ČT) 5 minut a do konce. Využití: 0:0. Diváci: 545. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:0.
HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Cik, Jan Moučka, Krejnus, Šimončič – Hemský, Jar. Moučka, Šejba – T. Prachař, Jindřich, Fúzik – Křečan, Vlček, Pejcha.
HC Světlá nad Sázavou: Koubský – O. Včela, Svoboda, Kořínek, Šíma, Drahozal – Kopecký, Kubát, P. Včela – Štros, Böhm, Blažek – Jak. Doležal.   (bed, van)