Bylo tomu tak loni ještě v krajské soutěži a opakovalo se to také letos v krajské lize.

HC Spartak Polička – TJ Lanškroun 5:8 (1:1, 2:4, 2:3)

Hrál se vyrovnaný hokej, kterému v první třetině odpovídalo vyrovnané skóre. Na vedoucí trefu hostujícího Vejchody odpověděl dorážkou zblízka Švejda – 1:1.

V nástupu do druhé části byl k vidění velký nápor domácích, který ve vedení 2:1 hned ve 21. minutě přetavil opět Švejda.

Další minuty ovšem patřily Orlům, kteří potrestali četná okénka v defenzivě Poličky. Ve 38. minutě dával Patsch na 2:5! Naděje domácích ale ještě do ruhé sirény vykřesal využitou přesilovkou Kubát.

Spartak do třetí třetiny zmobilizoval síly, stáhl hru na dvě lajny, záhy si vynutil faul, jenže právě v přesilové hře utržil tvrdý úder. Jeho hráči se tlačili dopředu, ale překonat brankáře Kolka nedokázali. Ba co hůře, dvakrát jim pláchl Šula, skóroval a prakticky rozhodl celý zápas – 3:7. Na snížení D. Vápeníka ze sólového nájezdu reagoval Pilavka a přesilovková dělovka Veselého od modré v 60. minutě znamenala pouze korekci nepříznivého skóre.

Fakta – branky: 17. a 21. Švejda, 39. Kubát, 52. D. Vápeník, 60. Veselý – 36. a 57. Pilavka, 48. a 50. Šula, 8. Vejchoda, 23. Janků, 25. Nastoupil, 38. Patsch. Rozhodčí: Přichystal – Brýdl, Parýzek. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:3. V oslabení 0:2. Diváci: 320.

Sestava Orlů Lanškroun: Kolek (Šolc) – Novák, Patsch, Doleček, Janků, Kollert, Boruch – Kilčický, Šula, Mík, Nastoupil, Piterka, Pilavka, Poles, Vejchoda, Konečný.

Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna: „Čekali jsme obdobné utkání jako s Pardubicemi, tedy že se bude hodně bruslit. V této soutěži to ale nebude jinak v žádném utkání. Čekali jsme hodně soubojů, protože známe styl Poličky. Chtěli jsme se hlavně vyvarovat toho, aby nás soupeř dostal pod nějaký stálejší tlak. To se nám v první třetině nedařilo. Po promluvě v kabině se náš herní projev zlepšil a začali jsme hrát důrazně. Dařilo se nám pokrývat hráče a vytvářeli jsme si protiútoky a přečíslení, která jsme proměňovali v branky. Hodně branek padalo v přesilovkách. My jsme dali dva góly v oslabení. To soupeře poslalo dolů a my jsme dotáhli zápas do vítězného konce.“