Možná v žákovské soutěži, nebo při turnajích přípravek padají branky během jedné minuty. Jenže Orli inkasovali tři góly za 46 sekund.
Osudná se jim stala 39. minuta zápasu. Do té doby Lanškroun vedl, pak se výsledek radikálně otočil.

Skuteč – Lanškroun 8:3 (0:2, 4:1, 4:0)
Fakta – branky a nahrávky: 23. Kusý, 39. Zoulík (Štursa, Vágner), 39. Hladík (Nevole, Štursa), 39. Štursa, 53. Bureš, 54. Andrejs (Hladík), 58. Hladík (Nevole, M. Klusoň), 60. Zoulík (Kusý, Vágner) – 13. Malý, 18. Masopust, 33. Markl. Rozhodčí: Schaffer – Hájek, Hájková. Vyloučení: 9:10, navíc Nevole, Pešek 10 min. OT. – Pražák 10 min. OT., Markl 5 min. + OK. Využití: 4:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 85.
HC Skuteč: Vokoun, od 18. min. A. Herynek – Hladík, Kusý, Nevole, Andrejs, Bureš – J. Herynek, F. Klusoň, Tomin, Pražan, Pešek – Zoulík, Vágner, Ligr, Štursa, M. Klusoň.
TJ Orli Lanškroun: Řezník – Kužílek, Mareš, Pražák, Markl, Malý, Masopust, Poles, Janík, Sedláček, Klíma, Holub, Holický, Nastoupil.

Orli rychlým pohybem dělali Skutči problémy. Do šancí se nedostávali, ale v tom případě je důležitá trpělivost a víra ve vlastní schopnosti. Držel je i gólman Řezník, když vychytal Nevole, Andrejse a tyč jej zachránila po ráně Ligra. Lanškrounu tak přišly vhod přesilovky a Malý protlačil puk do brány. Orli měli následně i dvojnásobnou přesilovku, tu sice nevyužili, ale jakmile se hráč domácích vrátil do hry, skóroval Masopust.
Na začátku druhé třetiny se Kusému podařilo snížit. Ovšem z dalších akcí se neprosadili a sami inkasovali potřetí. V oslabení ujel lanškrounský Markl a zavěsil. V 33. minutě to s hosty vypadalo dobře. Avšak před druhou sirénou se vše změnilo. Orli dostali tři branky během jediné minuty a z šoku se museli vzpamatovat v kabině.
Úder s nimi zacloumal. Z dobře rozehraného zápasu se stal debakl. Skuteč v posledním dějství nastřílela čtyři další góly a vyprovodila hosty 8:3.