Mužstvo dvou tváří, to je HC Litomyšl. Venku téměř bezmocné, zato na domácím ledě neporazitelné. Jenom tři dny poté, co si z České Třebové odvezlo „jedenáctku“, uspělo proti Chrudimi, která si hýčkala šestizápasovou vítěznou šňůru. Nutno však dodat, že domácí vytěžili z utkání maximum. Sice vedli 2:0, ale postupem času je soupeř stále více svíral a nebyl daleko od toho, aby skóre úplně otočil. Leč nakonec si týmy rozdělily po bodu a o držiteli druhého museli rozhodnout „nájezdníci.“ A těm to hrubě nešlo, z dvaadvaceti (!) pokusů se trefil jedině litomyšlský Křesťan. „Dva body bereme všema deseti. Musím vyzvednou gólmana Horáčka, který čelil v poslední třetině trvalému tlaku hostů a podržel nás i v nájezdech,“ řekl asistent domácího trenéra Bohumil Jakubec.

Do čela soutěže se vrátila Choceň (Kohouti z České Třebové ve středu odpočívali), v duelu s posledním Lanškrounem se ovšem její hráči zapotili více, než se očekávalo. Soupeř jim odpálil „budíček“ dvěma góly během šesti minut a favorit zlomil jeho odpor definitivně teprve ve třetí třetině. Zaskvěl se Jan Krejza, ten se postaral o čtyři zásahy.

Kdo přišel na zimní stadion do Hlinska jen o chvilku pozdě, neviděl čtyři góly, v 5. minutě tam totiž byl stav 2:2. V dalším průběhu to byli domácí Horses, které udávali tón zápasu, těžili z dobře sehraných přesilovek a také z formy Davida Pazourka, který nasázel hattrick. Hosté z Moravské Třebové potvrdili, že jim druhá série vzájemných zápasů nevychází podle představ, porážku krátce před koncem jenom zkorigovali.

Když ve 32. minutě zvyšoval světelský Kopecký vedení Sklářů v derby nad Chotěboří na 4:0, málokoho by asi napadlo, že se toto utkání dočká dramatické zápletky. Jaký byl šok všech přítomných, když v čase 42:33 hostující Činčila vyrovnával na 4:4! Vícekrát se skóre v základním čase nezměnilo, prodloužení se hrálo přesně osmatřicet vteřin, než Svoboda tečoval střelu Laciny a hosté z málem ztraceného derby brali dva body.

KL PARDUBICKA, 17. kolo:

HC Litomyšl – HC Chrudim 3:2 SN (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Branky: 22. Drobný (Voženílek, Antonov), 38. Dvořák (Šíp), rozhodující nájezd Křesťan – 40. Machač (Novák, David Cvrček), 57. Plch (Urban). Rozhodčí: Veselý – Zemánek, Sedlák. Vyloučení: 5:9. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 202.

Litomyšl: Horáček – Mečiar, Jankovský, Šklíba, Navrátil, Bláha, Švec – Barkóci, Křesťan, Dvořák, Jakubec, Ostřanský, Voženílek, Drobný, Šíp, Hejtmánek, Antonov. Chrudim: Dominik Cvrček – Urban, Kalous, Pilař, Klement, Machač – Novák, David Cvrček, Jiří Polák, Kišš, Karásek, O. Polák, Dobiáš, Jan Polák, Novotný, Plch, Koreček, Felcman.

HC Hlinsko – HC Slovan Moravská Třebová 6:3 (4:2, 1:0, 1:1)

Branky: 1. Bříza (Chvojka, Nečas), 5. Pazourek (Vlček), 15. Pazourek (Plachý), 20. Homola (Beneš), 34. Chvojka (Bříza), 44. Pazourek (Plachý, Vlček) – 1. Langr, 2. Augustin (Čikl, Janků), 57. Augustin (Faltus). Rozhodčí: Vrba – Padevět, Švejda. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 146.

Hlinsko: Peřina – Beneš, Sobotka, Fink, Poskočil, T. Hudec, Lenoch, Adámek – Homola, Hron, Dítě, Pazourek, Vlček, Plachý, Chvojka, Bříza, Skotar, Nečas, Janoušek. Moravská Třebová: Turek – Hučík, Janků, Pokorný, Rajnoha, Kudrna, Habrman – Čikl, Augustin, Řehulka, Faltus, Cach, Langr, Pěcha.

HC Světlá nad Sázavou – HC Chotěboř 4:5 PP (3:0, 1:2, 0:2 – 0:1)

Branky: 5. Kohout (Štros, Bradáč), 12. Bradáč (O. Včela), 13. Kopecký (Špatenka, Jaroslav Doležal), 32. Kopecký (Bradáč, Kratochvíl) – 33. Dvořák (Činčila, Svoboda), 40. Kříž (Mašek), 42. Mašek (Vantuch, Jakub Ludvík), 43. Činčila (Dvořák, Suchý), 61. Svoboda (Lacina). Rozhodčí: Vepřovský, Kukeně – Křivohlavý, Pecina. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 228.

Světlá nad Sázavou: Zvolánek – Bradáč, Šíma, Zvěřina, O. Včela, Kořínek, Fibikar, Adam – Špatenka, Jakub Doležal, Štros, Jaroslav Doležal, T. Kratochvíl, Kopecký, Kohout, Kubát. Chotěboř: Pešek – Lacina, Jaroš, Suchý, Kříž, Mendl, Jakub Ludvík – Dvořák, Svoboda, Činčila, Mašek, Vlček, Březina, Vantuch, Jan Hospodka, Musílek.

HC Spartak Choceň – TJ Orli Lanškroun 8:5 (2:3, 3:1, 3:1)

Branky: 12. Krejza (L. Pilař), 14. Krejza (L. Pilař, Škvor), 24. P. Prachař (Štefka), 33. Štefka (P. Prachař), 40. Martinec (Novák), 42. L. Pilař (Knytl, Krejza), 51. Krejza, 58. Krejza (Turčáni) – 2. Holub (Řehák), 7. Paclík (Boruch), 18. Holub (Pražák, Pejcha), 25. Řehák (Malý), 54. Pejcha (Štěpánek, Holub). Rozhodčí: Kolář – Hájková, Pilný. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 362.

Choceň: Valenta (21. Koutský) – Novák, Šeda, Škvor, Lichtag, Turčáni, Pazdera, Javůrek – P. Prachař, Martinec, Štefka, Šejnoha, L. Pilař, Krejza, M. Pilař, Knytl, Černý, Dudadík. Lanškroun: Šolc – Štěpánek, Boruch, Marek, Pražák, Kužílek – Paclík, Čada, Řehák, Malý, Doležal, Pejcha, Holub.

Pořadí:

1. Choceň (31), 2. Česká Třebová (30), 3. Chrudim (29), 4. Moravská Třebová (27), 5. Hlinsko (27), 6. Litomyšl (21), 7. Chotěboř (19), 8. Světlá nad Sázavou (15), 9. Lanškroun (5).

Příští program:

18. kolo, neděle 1. prosince, 18:30: Litomyšl – Chotěboř, Moravská Třebová – Světlá nad Sázavou, Česká Třebová – Choceň, Lanškroun – Hlinsko.