Velká síla Chrudimi je v útoku. „Dopředu je hodně silná. Vzadu má okénka, ale dopředu umí,“ upozorňuje před čtvrtfinále krajské hokejové ligy brankář Chocně Ondřej Dundáček. Ví o čem mluví. Sám totiž za Chrudim chytal a nyní ji vede jeho otec.

Jaký je to pocit, že dál postoupíte buď vy, nebo váš otec?
Zatím dobrý a zápas ještě moc neřešíme. Hodně se na tu sérii těším.

Proběhne nějaké hecování?
Určitě, to probíhalo i v sezoně. Letos to máme vzájemnou 2:2. Každý tým vyhrál jednou doma, jednou venku. Určitě to bude zajímavá série.

Chrudim měla špatný začátek, ale zvedla se. Čím si to vysvětlujete?
Táta s panem Řezníčkem jsou od začátku sezony noví trenéři a chvilku asi trvalo, než si tým sedne.

Soupeře velice dobře znáte, na koho si budete dávat největší pozor?
Na Roberta Formánka, kterého znám už od juniorů. Kdo mě ale štve nejvíc, to je Radek Doubravský, obránce. Má velký přehled a především při přesilovkách si na něj musím dávat pozor. V Chocni nám dal dva góly.

Váš otec dobře zná i vás, myslíte, že bude Chrudimi radit, jak na vás vyzrát?
To asi ne. Nezná mě totiž jenom táta, ale i druhý trenér pan Řezníček a s takovými třemi čtvrtinami mužstva jsem ještě hrál.

Play off bude specifické. Klidně se může hrát až na pět zápasů. Asi to bude velký zápřah…
Ano, ale fyzicky to problém nebude. Spíš nás zarazilo, že se bude hrát čtvrtfinále na tři vítězná utkání, semifinále na dvě a finále znovu na tři. Nechápu, proč se hraje semifinále jenom na dva. Je to škoda.

Zápasy budou určitě hodně vyhecované. Pět zápasů za sebou s jedním soupeřem jste ještě nikdy nehráli…
Vyhecované to bude určitě. Nejvíc jsme hráli tři zápasy za sebou s Litomyšlí, když jsme soutěž vyhráli a už tehdy to bylo hodně vyhecované a o hokeji se hodně mluvilo.

Do série asi nezasáhne váš parťák Tomáš Kroužil, který skvěle ovládal nájezdy. Budete se na ně teď připravovat nějak speciálně vy?
Jezdíme nájezdy na každém tréninku, takže tu speciální přípravu mám.