Vedení soutěže udělilo výjimku brankářům, že ročníky 1993 budou moci ještě chytat za starší žáky. Ostatním juniorům nezbývá tak asi nic jiného, než aby nastupovali v městských ligách. Junioři, kterým je sedmnáct let, mohou hrát poté, co získají povolení od lékaře, i za muže.

Soutěž mužů začíná už dnes zápasem Ústí nad Orlicí – Voděrady, který se bude konat v Litomyšli. Postupně vám představíme všech devět účastníkŮ okresního přeboru, dnes začneme Řetovou, Ústím a Voděrady.

Sokol Řetová
Tým začne s novým trenérem a vedle něho se v týmu představí několik nových tváří. Velkou posilou týmu by měl být týmu Miroslav Resler a dva hráči přišli ze Semanína. Cíl mají v Řetové pro následující sezonu prostý, chtějí vyhrát. „Vždy nás někdo srazil na kolena, ale letos bychom rádi ten plán splnili, chceme zvítězit,“ prozradil sekretář oddílu František Khek.

HC Ústí n. O
Minulou sezonu mělo Ústí velice mladý tým. Přes léto k žádným změnám nedošlo. „Doufáme, že naši mladíci půjdou nahoru, jsou o sezonu mezi muži bohatší, takže věříme, že se to nějakým způsobem projeví,“ doufá sekretář Ústí Milan Fišer. Tým by byl spokojený, kdyby se umístil v polovině tabulky.
Voděrady

Situace ve Voděradech není nejrůžovější. Jak prozradil sekretář oddílu Jan Dlouhý, dokonce uvažoval i o tom, že soutěž nepřihlásí. „Kluci mě ale přesvědčili, že soutěž ještě přihlásíme. S mladými je to ale problém. Účast na tréninku máme mizernou, sám budu zvědavý, jak sezonu odehrajeme,“ posteskl si voděradský sekretář Jan Dlouhý. Vzhledem k nepříliš dobré tréninkové morálce si Voděrady nedávají ani žádné přehnané cíle. Se středem tabulky budou ve Voděradech spokojení.