Devátý ročník minihokejového bezkontaktního turnaje Computer Shop Cupu je minulostí. V letošním klání startovala sedmadvacítka družstev. Dvacet z nich bylo vesnických a sedm městských, což je oproti loňsku o tři družstva (Helpáci Ústí, Junioři HC Ústí n/O a Kovozal Zálší) méně.

1. LIGA
Poprvé v historii se z vítězství radoval kompaktní celek Skala teamu Ústí nad Orlicí, který skončil v 8. ročníku druhý. O sedm příček se polepšil, posilněný o několik loňských Helpáků, loni devátý Armat Řetová, jenž skončil letos druhý. O jedno místo poskočila před rokem čtvrtá ústecká Florida, když bronz vybojovala v dramatické koncovce tohoto ročníku. Čtvrtý Hornets Záměl v závěru doplatil na zbytečně ztracené body s Řetovou a především s Kunvaldem, ale čtvrtá příčka je přece jenom o dvě místa zlepšením.

S pátým místem byl spokojen celek TJ Sokol Libchavy, který i bez Standy Husáka pod vedením Pavla Mičky pátou pozici z loňska obhájil. Také šestí Slámožrouti z Kunvaldu se s ohromnou diváckou podporou dokázali o dvě příčky zlepšit a po loňské osmé příčce se těšili letos z šestého místa. Po loňském desátém místě panuje spokojenost i v celku Olbena Lukavice. Obrovským překvapením letošního ročníku je ústecký celek Smile, kterému by právem patřila cena ,,Skokan roku“. Po loňském osmadvacátém místě vybojoval celek s tahouny Danem Dobrouckým a Michalem Moravcem osmou příčku. Žamberští kanci sice v 1. lize nezískali ani bod, ale po loňské jedenácté příčce je letošní deváté místo také úspěchem.

2. LIGA
Vítěz druhé ligy Tygři Sopotnice si letos polepšili o devět příček a skončili desátí. Stříbro ve druhé lize nakonec vybojoval Rieter Hnátnice, který se trápil letos s koncovkou. Bronzový ústecký Oftis je s celkovým dvanáctým místem po loňské dvacáté příčce velmi spokojen.
Také celkově třináctí rokytničtí Medvědi neskrývali spokojenost, když si polepšili o třináct příček. Podobně si lebedili i čtrnáctí Popeláři z Libchav, kteří poskočili vzhůru o osm míst. Patnáctý TJ Sokol Líšnice si i přes zlepšení o tři místa myslel na vyšší příčky druhé ligy. Loňský nováček Turováci z Podlesí mohli ve druhé lize jen překvapit a šestnácté místo je zlepšením o osm příček. Také sedmnáctý ústecký Berentzen se polepšil o čtyři příčky a celkově osmnáctá WBH Orlice Kostelecká Lhota dokonce o pět.

3. LIGA
Třetí nejvyšší soutěž by se dala nazvat soutěží propadáků. Z výhry se nakonec radoval jediný českotřebovský celek LDM, který se ale nevyvaroval zaváhání, když podlehl Pašákům z Jehnědí a oproti loňsku si pohoršil o tři příčky. I druzí Pašáci si dvacátým místem pohoršili o šest příček a jednadvacátí Bejci Koldín dokonce o osm. Dvaadvacátí kerhartičtí Kačeři ale slavili, když vykázali zlepšení o pět míst! O šest příček níže se ale letos krčí třiadvacátí Buldoci Velká Skrovnice. Loňské poslední místo letos vylepšil libchavský Strike čtyřiadvacátou pozicí a s třešničkou na dortu, kterou byla remíza v základní skupině s celkovým vítězem Skala teamem. Ants Knapovec asi nečekal letos takový propad a po loňském patnáctém místě se letos musel spokojit s pozicí o deset příček horší. Propadákem roku by se pak dal nazvat výkon celku Třísky Oucmanice, které klesly z loňské sedmé pozice na šestadvacáté místo! Sudislavští Vlci po loňském předposledním místě ,,vybojovali“ letos Černého Petra v podobě posledního místa.

(res)