Novobydžovský klub tak získal bez boje šest bodů, neboť stejným způsobem přišel k vítězství rovněž v dalším nesehraném předvánočním střetnutí proti Spartaku Nové Město nad Metují. Díky tomu se v tabulce nadstavbové skupiny A vyšvihl na první místo a zajistil si nejvýhodnější výchozí pozici před play off.

Z odůvodnění Krajského výkonného výboru k zamítnutí odvolání:
„Výše uvedené stanovisko bylo přijato na základě dosavadní rozhodovací praxe ČSLH a s ohledem na jeho přijatá rozhodnutí v obdobných případech jako precedentní.“

Na základě zveřejněného oficiálního rozhodnutí, které je k dispozici na webovém profilu královéhradeckého svazu, lze stanovisko krajského výkonného výboru shrnout tak, že jediným viníkem vzniklé situace je klub HC Kohouti, a to tím, že nenastoupil k utkání proti Novému Bydžovu v řádném termínu. Jeho další snaha dohodnout se na náhradním termínu nesehraného zápasu byla odkázána zcela na libovůli a ochotu či neochotu soupeře a STK s tím nemohla vůbec nic dělat, neboť by tím postupovala v rozporu se svojí dosavadní rozhodovací praxí. Kontumace výsledku utkání byla tedy podle krajského výkonného výboru jediným řešením a STK ani neměla jinou možnost.

„Připomínáme, že jsme nabídli Novému Bydžovu dva náhradní termíny, pátky 6. a 13. ledna. Soupeř se opakovaně vymlouval na zranění brankářů, na nedostatek hráčů do pole a podobně. Středeční a nedělní zápasy přitom normálně Bydžov hrál. V písemném odvolání jsme nabídli další termín na sehrání zápasu 17. ledna, opět zbytečně. Sportovcům z Nového Bydžova gratulujeme k bodovému zisku, který jim zajistil první příčku v nadstavbové části soutěže. Hokejovému svazu děkujeme za rychlé projednání našeho odvolání a za nápovědu, jak v podobných situacích napříště postupovat,“ okomentoval rozhodnutí krajského výkonného výboru roztrpčený manažer Kohoutů Vladimír Vaněk.

Co znamená tento verdikt řídícího orgánu soutěže, který je konečný? Osmifinálové série play off krajské hokejové ligy budou rozehrány v tom složení, jaké vykrystalizovalo v neděli večer po dohrání závěrečného dějství nadstavby. Hrát se bude na tři vítězné zápasy.

Stadion Nový Bydžov – HC Opočno
HC Litomyšl – HC Spartak Polička
TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC Náchod
HC kohouti Česká Třebová – HC Hlinsko
HC Jaroměř – TJ Orli Lanškroun
HC Chrudim – SK Třebechovice pod Orebem
BK Nová Paka – HC Trutnov
HC Slovan Moravská Třebová – HC Spartak Choceň