Jak si ceníte nuly, kterou jste ve čtvrtém duelu vychytal?
Myslím, že nulu vůbec neřeším. Důležitý je především ten další bod do série. Nula vzadu patří klukům. Neměl jsem tam tolik těžkých situací, možná jeden nájezd. Je to právě o týmové hře, tentokrát jsme Třinci skoro nic nedovolili.

To platilo především o třetí třetině, kdy Oceláři dlouho nevystřelili…
Víme, že tak umíme hrát. Musíme se na to nachystat a každý to musí dodržovat. Když celá skládanka takto zapadne, tak potom třeba Třinec nemusíme k ničemu pustit. Samozřejmě tam byla řada nahozených puků před branku, kdy stačilo, aby se jich hráč Třince dotkl lehce hokejkou. To bylo nepříjemné.

Přes polovinu zápasu to bylo stále 0:0. Jak se chytá v takových situacích?
Zatím to bylo v sérii vždy o jednom nebo dvou gólech, když vstupujete do třetiny. Je to těžké, když chytáte a víte, že nemůžete udělat chybu. Mně se chytalo dobře, kluci mi strašně pomohli. Tým hraje fantasticky.

Na ledě se odehrávalo dost strkanic a šarvátek. Pocítil jste to i jako brankář?
Gólman to nemůže moc vnímat. Spíše jde o to, aby se nezranil, aby na něj někdo nespadl a něco se nestalo. Jinak je jasné, že do brankáře budou chodit. Děláme to my, chodí tam i oni. To je play off.

Dvě výhry Třince, potom dvě vítězství Pardubic. Jakou roli v sérii hraje domácí prostředí?
Myslím, že bylo slyšet, jak nás tady diváci ženou dopředu. Přišlo hodně lidí a vytvořili fantastickou atmosféru. Za to jim děkujeme. Odhodlání a bojovnost, kterou jsme měli v domácích zápasech, musíme přenést i do Třince.

Jak si zatím užíváte play off?
Užívám si to hlavně z toho důvodu, že tady je skvělá parta. Držíme za jeden provaz, snažíme se bojovat. Možná je to tím, že jsme předsezónní cíl splnili a hrajeme možná s trochu větší lehkostí než Třinec. Je to super, užíváme si to.