TÝMY

V nové sezoně bude krajskou ligu hrát sedmnáct mužstev. K šestnácti „starým známým“ z předešlého ročníku přibyli hokejisté z Dvora Králové nad Labem, kteří se vrací na scénu po roční pauze, když předtím dlouho bojovali ve druhé lize. Původně mělo být účastníků dokonce osmnáct, ale celek Hronova nakonec ve vyšší soutěži setrval. Pardubicko tudíž bude mít osm zástupců a Královéhradecko devět.

HERNÍ MODEL

Vyšší počet startujících si vynutil změnu herního systému krajské hokejové ligy. Pryč jsou obvyklé základní skupiny rozdělené po krajích, následné „prolínací“ spojené nadstavby a široké play off.

V tomto ročníku se bude od začátku hrát společná soutěž v jedné skupině. To znamená, že dlouhodobá část obsáhne celkem 34 kol a pro každý tým 32 utkání (v každém kole bude mít jeden z účastníků volný los).

HC Litomyšl vs. Stadion Nový Bydžov (4. finále).HC Litomyšl vs. Stadion Nový Bydžov (4. finále).Zdroj: Petr Šilar

Druhou zásadní změnou projde vyřazovací část, která nebude otevřena pro každého jako doposud. Vstupenku do play off si zajistí toliko osm nejlepších mančaftů po základní fázi, přičemž čtvrtfinálové série se budou hrát na dvě a semifinále i finále na tři vítězná utkání.

Tým na 17. místě po základní části v soutěži končí, celky z 9. – 16. pozice sehrají série o potvrzení pořadí ve stylu play off na dvě vítězná utkání (9. – 10., 11. – 12., 13. – 14., 15. – 16.). Tato část soutěže je pro dotčené kluby povinná. Další novinkou je, že se nebude hrát o třetí místo.

TERMÍNY

Krajská hokejová liga mužů se protáhne na šest měsíců od září do března, finalisté přitom mohou sehrát maximálně 45 zápasů.

Zahajovací kolo je na pořadu tuto neděli 24. září, dlouhodobá část skončí ve středu 21. února příštího roku. Poslední předvánoční dějství je na pořadu 20. prosince, v novém roce hokejisté poprvé vyjedou na led 7. ledna.

Čtvrtfinále se odehraje ve zkráceném režimu 25. a 28. února, případně 1. března.

HC Litomyšl vs. Stadion Nový Bydžov (4. finále).HC Litomyšl vs. Stadion Nový Bydžov (4. finále).Zdroj: Petr Šilar

Semifinále začíná 3. března, finálová série 15. března a nového (či staronového) vítěze KHL poznáme nejpozději v neděli 24. března 2024.

Série o umístění na 9. – 16. pozici se pak odehrají o třech nedělích od 3. do 17. března.

FAVORITÉ

Prvenství obhajují hráči HC Litomyšl, kteří na jaře ve finále porazili Stadion Nový Bydžov 3:1 na zápasy, když čtvrté finále sledovalo více než 1500 diváků.

Hledat favority nové soutěže je snad těžší než najít jehlu ve stohu slámy, jedna věc je však jistá dopředu. Jen samotný postup mezi osmičku nebude ani pro silné týmy samozřejmostí a dá se od úvodních kol čekat pořádná „řežba“ o každý bod.

První kolo

Neděle 24. září
17.00:
Česká Třebová – Opočno
Litomyšl – Náchod
Nová Paka – Hlinsko
Jaroměř – Polička
Nový Bydžov – Třebechovice
Moravská Třebová – Dvůr Králové nad Labem
18.00:
Chrudim – Trutnov
Středa 4. října
18.30:

Nové Město nad Metují – Lanškroun
Choceň volný los