Č. Třebová – M. Třebová 4:5 SN (0:4, 3:0, 1:0)
Fakta – branky a asistence: 31. Hemský (Vlček), 32. Vlček (Hemský, Váně), 36. Vlček (Hemský, Váně), 58. Matys (Provaz, Černý) – 6. Zeman (Kučera), 7. Řehulka, 18. Rak (Arnošt), 19. Tregler (Doseděl), rozhodující nájezd proměnil Rak. Rozhodčí: Hájek – Teplý, Kolář. Vyloučení: 12:17, navíc Doseděl a Koláček (oba MT) 10 min. OT, trenér Klacl (MT) TH. Využití: 2:0. Diváci: 352. Nejlepší hráči: Hemský, Vlček – Řehulka.
Kohouti Česká Třebová: Mahdal – Matys, Krejnus, Čejka, Šťastný, Novotný – Hemský, Vlček, Váně – Jetmar, Provaz, R. Černý – Doha, Teplý, Kopečný.
Slovan Moravská Třebová: Přikryl – Kutmon, Štefan, Arnošt, Kovařík, Pokorný, Doseděl – Řehulka, Koláček, Pezda – Rak, Stráněl, Muselík – Zeman, Kučera, Tregler.

Zápas z kategorie neuvěřitelných, takové bylo derby České Třebové s Moravskou Třebovou. Kohouti prohrávali po první třetině o čtyři branky a byli zralí na ručník.
V úvodu doplatili domácí na zbytečné chyby. V čase 5:53 si Zemanovu střelu z pravého křídla Mahdal srazil do vlastní branky – 0:1. Vzápětí chyboval v rozehrávce Novotný a Řehulka vstřelil druhý gól hostujícího mužstva. Kohouti se nemohli v útočné fázi prosadit, a tak na konci třetiny udeřil Slovan znovu. V 18. minutě zvyšoval Rak a o minutu později se zblízka prosadil Tregler. Po první třetině věřil v obrat jen málokdo na českotřebovském stadionu.
Jenže ve druhé to byla jiná písnička. Kohouti našli ztracené noty a zadělali na řádné drama. Pokusy Hemského a Provaze ještě gólman kryl, ale v polovině střetnutí už nestačil na dělovku Hemského v dvojnásobné přesilovce. Navíc se v pokračující přesilovce pět na čtyři trefil od modré Vlček – 2:4. V 36. minutě úřadovala dvojice Hemský – Vlček znovu. Druhý jmenovaný střelou zápěstím vykřesal naději kontaktním gólem. V dramatickém závěru druhého dějství mohl vyrovnat Provaz, na druhé straně měl vyloženou šanci Řehulka, kterého vychytal gólman Mahdal.
Hlavní roli v prvních minutách třetí třetiny hrály přesilovky. Obě strany měly možnost výhody pět na tři, ale bez úspěchu. Kohouti stále víc tlačili, což hosté neunesli psychicky. Hemského napadl obránce Arnošt, svému parťákovi přispěchal na pomoc Vlček a bitka byla na světě. Obrovskou možnost na vyrovnání promarnil Černý, když nedokázal usměrnit puk do odkryté svatyně. Domácí se dočkali v 58. minutě při hře ve čtyřech. Matys se dostal k odraženému puku, než se stačil Přikryl zorientovat, už se mu kotouč třepotal v síti – 4:4.
Prodloužení se Kohoutům nepovedlo. Byť měli možnost ve dvojnásobné přesilovce rozhodnout, vystřelil však jen Provaz. V loterii nájezdů uspěli hosté a z vypjatého zápasu si odvezli bod navíc. „Kdyby mi někdo po první třetině řekl, že získáme bod, nejspíš bych si poklepal na čelo. Moravská Třebová měla jasně navrch, jenže se přepočítala. Náš tým obrovskou bojovností zápas dokonale otočil, v závěru soupeře přehrával a sahal po vítězství. Škoda nevyužité dvojnásobné přesilovky v prodloužení, to mohla být pověstná třešnička na dortu. Nevadí, bod bereme," zhodnotil utkání předseda klubu Vladimír Vaněk.

(bed, van)