Ve čtrnáctém kole okresního hokejového přeboru utekla Tisová Žamberku už na šest bodů. Ten sice v Králíkách vyhrál, ale až po nájezdech. Volno měli hokejisté Ústí, ale příští týden si ho bohatě vynahradí. Čekají je dva víkendové zápasy.

Žamberk – Králíky 6:5 sn (1:2, 3:2, 1:1). Utkání se hrálo za skvělé divácké kulisy na přírodním ledě v Králíkách. Vadou na kráse sice byla horší kvalita ledu, s tou se ale obě mužstva vyrovnala a předvedla divákům dobrý a bojovný hokej. Po šedesáti minutách skončilo utkání nerozhodně 5:5 a na řadu přišla trestná střílení. V nich byl nakonec úspěšnější Žamberk, který získal bonusový bod. „Chci jménem Žamberka domácímu oddílu poděkovat. Pro taková utkání se hokej hraje. Vše bylo skvěle připravené a byl to parádní hokej,“ říkal po utkání spokojený vedoucí Žamberka Zdeněk Nun.
Starosti pořadatelům přidělali příznivci Žamberka, které nenapadlo nic chytřejšího, než rozřezat síť za brankou. Branky: 7. Maivald, 25. Nosál, 28. Zářecký, 37. Kubíček, 49. Šedaj, rozhodující sam. nájezd Zářecký – 38. a 43. Jiří Hlava st., 4. Jiří Hlava ml. 19. Zezulka, 35. Jak. Hlava. Rozhodčí: Veselý, Sedlák. Vyloučení: 9:9. Využití: 3:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 350.

Verměřovice – Tisová 3:7 (1:2, 0:2, 2:3). Hosté byli vždy o krůček napřed. Domácím se podařilo dvěma rychlými góly na začátku třetí třetiny stáhnout rozdíl na jedinou branku. Tisová však obrat v utkání nepřipustila. Branky: Bednář, M. Pražák, L. Pražák – Matějíček 3, Kůrka, K. Novák, Klusáček, Červin. Vyloučení 9:15.

Řetová – Dlouhoňovice 6:4 (2:1, 0:3, 4:0). První třetina byla vyrovnaná. Ve druhé třetině mělo navrch družstvo Dlouhoňovic a zatlačilo Řetovské do defenzivy. Domácí se ale v poslední části vzpamatovali a rychlými třemi góly v rozmezí pěti minut zápas rozhodli. Dlouhoňovice se v závěru snažily výsledek zvrátit, ale inkasovaly šestý gól. „Do třetí třetiny jsme nastoupili nabuzení a převálcovali jsme Dlouhoňovice ve všech směrech,“ pochvaloval si po utkání vedoucí mužstva Řetové František Khek. Branky: Maťátko 3, Resler 2, Keller – Keprta 2, Macháček, Plundra.

Semanín – Voděrady 2:6 (0:3, 0:2, 2:1). Vyrovnaný zápas se hrál až v poslední dvacetiminutovce, do které šli hosté s luxusním pětibrankovým vedením. „Snad se nám povede do konce soutěže bodovat. Máme ještě ale Dlouhoňovice, na které se nám dlouhodobě nedaří a Řetovou, která se většinou proti nám sejde v kvalitní sestavě,“ prozradil trenér Semanína Miroslav Kovář. Branky: Herynek 2 – Palaščák 2, Pávek 2, Šrut, Hudousek. Rozhodčí: Budček – Petr, Huryta. Vyloučení: 12:9. Diváci: 40.