TJ Loko Č. Třebová – HC Spartak Choceň B 7:5 (1:2,2:3,4:0 )

Do poloviny utkání panoval na straně Třebováků chaos a zmar, v poslední třetině kanonáda. Tak by se dalo charakterizovat utkání Lokomotivy s choceňským béčkem. Domácí v první polovině utkání několikrát přímo nabídli hostům možnost skórovat, naopak i nejjasnější šance zahodili. V poslední třetině však zpřesnili mušku a nakonec zvítězili.

Hned v 1. min. hosté orazítkovali tyč Hrdličkovy branky a z protiútoku dva na jednoho Doha nedokázal využít přihrávku Davida Šedivého. Pak začali domácí tlačit, ale v 5. min. chyboval při vyhození z obrany Doha a hosté šli Michálkem do vedení – 0:1. Následovala řada spálených šancí Lokomotivy. Nejdříve Lukáš Deml nepřehodil ležícího Jeřábka, pak domácí nevyužili 1:49 dlouhou přesilovku 5 na 3, když největší šance nedali Kvasnička a David Šedivý. Nakonec se Třebováci dočkali, když využili další přesilovku. Z přihrávky Kvasničky skóroval Lukáš Deml - 1:1. Za 15 sekund měli domácí opět výhodu početní převahy, ale uhodilo z druhé strany. Po chybě Jíchy na útočné modré ujel Růžička a skvělou přihrávku zúročil Jaromír Vích – 1:2. Domácí ještě do konce třetiny zahrozili Bačíkem, Teplým a Chudým, ale bez výsledku.

Druhá třetina začala náporem Třebové, ale jasnou šanci měl naopak ve 24. min. choceňský Černý. Když se o dvě minuty později nechali domácí zatlačit do hluboké defenzivy, týž hráč protlačil puk za Hrdličkova záda, který se poté poroučel z branky -1:3. Potom otěže zápasu převzal první útok Třebováků a po nejhezčí kombinaci zápasu po ose Michal Šedivý, Doha, snižoval David Šedivý na 2:3. Tatáž „lajna“ využila následně i přesilovku ve 29. min., když akci celé trojky korunoval gólem Michal Šedivý – 3:3. Domácí dlouho na koni nebyli. Za 22 sekund nerozehrál dobře již nový brankář v brance domácích Ehrenberger a Jetmar opět strhl vedení na hostující stranu – 3:4. Pomalu na ručník to vypadalo s Třebováky za necelé dvě minuty, protože opět po chaosu v defenzivě prostřelil vše od modré dělovkou Jaromír Vích. V 35. min. nepěkně fauloval choceňský Kadoch Michala Šedivého a za zákrok do oblasti hlavy a krku musel jít do sprch. Za 22 sekund byl vyloučen další host, ale opět trval zmar domácích o vstřelení branky. Po dvou třetinách byl stav na ukazateli 3:5.

V šatně Lokomotivy bylo asi o přestávce rušněji než kdy jindy, trenér Vršanský stáhl hru na tři útoky, z útočníků Bačíka a Kopečného udělal obrannou dvojici a Třebováci byli jako vyměnění. Bylo zřejmé, že mají více sil a také nečistě hrajícím hostů brala častá oslabení „šťávu“. Hned druhé jejich vyloučení potrestal z rohu kluziště ve 45. min. Tomáš Řehák – 4:5. Následně Kvasnička skoro z buly vyrovnal na 5:5. V 52. min. za další zákrok na hlavu dostal Jetmar 2+10 a za minutu domácí už zase hráli 5 na 3. Tuto přesilovku ještě nevyužili, ale následnou 5 na 4 už ano. Kapitán Kvasnička zblízka poprvé v zápase strhl vedení na stranu Třebováků. Když byl v 58. min. vyloučen Bačík, hosté si vzali oddechový čas a zkusili power-play. Skvělá první útočná trojka doplněná Kopečným však sehrála výborně oslabení a právě Ondřej Kopečný přes celé hřiště zakončil na 7:5. Nepěknou tečkou za utkáním byl zcela zbytečný faul vteřinu před koncem na Voříška, kterému roztrhl ret choceňský Michálek, za což dostal trest 5 min. a do konce utkání.

Petr Vršanský, trenér Č. Třebové: „O vývoji zápasu rozhodly přesilovky. V první polovině neproměněné - dvakrát 5 na 3, v druhé polovině naopak konečně využité, i když opět ne ty 5 na 3. Hra s dvojitou převahou se nám nedaří, vytvoříme si řadu šancí, vyšleme na branku hodně střel, ale gól nedáme. Musíme zúročit naši práci z tréninku, kdy nám to jde podstatně lépe.“ (zdroj: http://www.hokej-ceskatrebova.cz/index.php/zpravy/a-muzstvo/423-na-skalce-opt-stelnice.html)

Jan Smutek vedoucí HC Choceň B:
„Utkání jsme zahájili dobře, trefili tyčku a následně dali první gól. Výborný výkon podával brankář Jeřábek, takže jsme první třetinu dotáhli do vítězného konce. Ve druhé jsme udrželi tempo a před závěrečnou třetinou jsme vedli o dvě branky. Ve třetí třetině jsme se dopustili několika zbytečných faulů, které soupeře posadily na koně, a po několika sporných výrocích rozhodčího Najmana jsme třetinu odehráli prakticky ve čtyřech lidech. Soupeř toho využil k otočení výsledku. Škoda. Pokud se příště vyhneme podobným excesům, věřím, že zvítězíme.“