V sobotu bylo k vidění v Žamberku pravé Winter classic okořeněné derby sousedních rivalů. Ve vyrovnaném utkání si odvezli cenné 3 body dlouhoňovičtí hráči a podruhé v sezoně tak získali skalp Žamberka. Ústí nad Orlicí se ctí bojovalo proti favoritovi zápasu, Řetové, a prohrálo 4:6. Verměřovice nestačily na Lanškroun, který si připsal třetí výhru v řadě a začíná se posouvat pomalu tabulkou nahoru. V neděli proti sobě nastoupily týmy z horních pater tabulky, Voděrady a Králíky. Voděrady celý zápas dotahovaly vedení Králík, až došlo nakonec na samostatné nájezdy po remíze 4:4. V nich byli šťastnější Voděradští a připsali si bod navíc.

Žamberk – Dlouhoňovice 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Utkání bylo odehráno na novém zimním stadionu v Žamberku, který po prvotních problémech s ledem začíná získávat lepší pověst než měl. Oba hokejové týmy byly překvapeny obrovskou diváckou kulisou. Na zimní stadion si našlo cestu pět stovek diváků.
Nervózní začátek utkání byl poznamenán řadou vyloučených na obou stranách. Ve 14. minutě se hosté ujali vedení, když Hrčka obkroužil branku domácích a bekhendovou střelou mezi nohy nedal brankáři šanci. Dalšího gólu v 1. třetině se diváci již nedočkali.
První půle druhé části se nesla v duchu začátku utkání a další branka padla až v 31. minutě, kdy soupeři stačilo 23 sekund k využití přesilovky a vyrovnání zápasu. Další branku Dlouhoňovičtí darovali domácím špatným střídáním, kdy proti třem hráčům vyšlo brejkové rozehrání puku na zakončujícího žamberského Diblíka, který zvyšoval na 2:1. Tento stav netrval dlouho a trefil se T. Plundra, aby v rozmezí minuty zvrátil výsledek na stranu Dlouhoňovic agilní střelec D. Hrčka, a to střelou mezi kruhy nad vyrážečku domácího gólmana.
Na začátku 3. třetiny využil J. Macháček přesilovku a přiblížil hosty z Dlouhoňovic k vítězství. Domácí však nesložili zbraně a 5. minut před koncem zápasu snížením na 3:4 zápas zdramatizovali. Štěstí stálo na straně hostujícího týmu a protože domácí ze závěrečného tlaku již žádnou branku nevytěžili, odvezl si Dlouhoňovický tým plný počet bodů z derby již podruhé v této sezoně.
Branky: Hrčka 2, T. Plundra, Macháček – Diblík 2, M. Brožek. Rozhodčí: Brokeš, Veselý. Vyloučení: 9:10, navíc Víša Pavel 10 min OT. Využití: 1:1.

(zdroj: www.hcdlouhonovice.cz)

Ústí nad Orlicí – Řetová 4:6 (2:0, 1:3, 1:3)

Divácky atraktivní utkání plné vyložených šancí, ve kterém Ústí nad Orlicí neudrželo náskok 3:0. Konečnou brankou v power–play Řetová zvítězila 4:6.
Branky: Exler 2, Pliař, M. Diviš – M. Novák 2, Bartoníček, D. Provazník, Heller, Drozd.

Voděrady – Králíky 5:4 SN (1:3, 2:1, 1:0, 1:0)

Hosté z Králík začali zápas velice dobře, prakticky po celou první třetinu měli převahu, a to se projevilo i na výsledku, kdy po prvních 20 minutách vedli 3:1.
Ve druhé třetině se hra vyrovnala a domácí z toho vytěžili za osm minut vyrovnávací branku. V závěru třetiny se ale opět Králíky po chybě domácího týmu ujaly vedení.
Poslední třetina byla opět vyrovnaná. Voděrady ve 46. minutě vyrovnaly stav zápasu. Poté se hra přiostřila a začalo se hodně vylučovat. Na straně Králík bylo vyloučeno 8 hráčů a u domácích 4.
Výsledek se ale do konce zápasu nezměnil. Ze samostatných nájezdů Voděrady (ze tří) proměnily jeden a Králíky žádný.
Branky: J. Šrut 2, J. Palaščák, T. Pávek, T. Samek (SN) – Jakub Hlava, Jar. Šponar 2, M. Šponar .

Verměřovice – Lanškroun B 3:7 (0:2, 1:2, 2:3)

Hráči Lanškrouna byli v utkání lepší. Verměřovickým hokejistům se podařilo alespoň drobně dotáhnout ve třetí třetině. Na zvrat skóre to ale zdaleka nestačilo. Tým Lanškrouna dokázal proměňovat šance, což se Verměřovicím nedařilo.
Branky: Šembera 2, Pražák – Stránský, Bednář, Hank 2, Skalický, Tichý, Dušek.