Hokejový oddíl v České Třebové se mění. Klub s nejmodernějším zimním stadionem v okrese připravil pro své fanoušky dvě zajímavé změny.

Klub představil nové internetové stránky, které mají svým fans co nejvíce přiblížit dění v klubu, a před sezonou přivedl nového trenéra. Stal se jím STANISLAV MEČIAR, jenž má jako aktivní hokejista spoustu zkušeností z extraligy, kde třikrát získal mistrovský titul, i reprezentace. S tou si zahrál i na mistrovství světa v Itálii v roce 1994. Vzkaz České Třebové ostatním klubům je jasný – dejte si na nás bacha, budeme kousat!


U týmu jste od půlky srpna, jaký na vás za tu dobu udělali hráči dojem?
Jsem mile překvapen. Tým chce trénovat a pracovat na sobě.

Zavedl jste v České Třebové nějakou novinku, na kterou hráči nebyli zvyklí?
Každý trenér má něco svého a přinese k týmu něco nového. Snažím se tady zavést víc profesionální přístup k hokeji.

Česká Třebová působila vloni v krajské soutěži jako nováček a skončila poslední. Asi myslíte výš…
Můj cíl je, že bych chtěl být po posledním kole co nejvýš. Vedení mi za to nadává, ale já bych chtěl zkusit postup. Do dvou let bychom ho měli zrealizovat. Je tady skvělé zázemí, pěkný zimní stadion a fanoušky hokej táhne. Bylo by hezké hrát výš.

Zájem fanoušků byl vloni možná trochu překvapivý. Na hokej chodili ve slušném počtu, i když jejich tým byl poslední. O ty se asi budete moci opřít…
Určitě. Také mě ale překvapilo, když jsem slyšel, kolik lidí zde na krajský hokej chodí. Doufám, že nám přízeň zachovají v co největší míře a my jim za to budeme moci předvést pěkný hokej.

Stihl jste si do týmu přivést už i nějaké nové posily?
Zatím přišli pouze dva útočníci z Litomyšle Pešina s Bačíkem. Budu se ještě snažit sehnat jednoho obránce.

Obránců je ale nedostatek. Chybí v Chocni, Lanškrouně a není kam sáhnout, proč, podle vás?
To není jenom v tomto okrese. Celý náš hokej má nedostatek obránců. Upřímně řeknu, že se na ně kašle.

Nikdo se jim tedy nevěnuje v mládeži?
Přesně. Chce to speciální přístup. Tréninky pro obránce tady chybí. V Havlíčkově Brodě, kde jsem působil, jsem je dělal.

Budete je chystat i ve Třebové?
Tady zatím není tolik hráčů, aby se to s nimi dalo dělat. Jednou bych ale také chtěl speciální trénink zavést. Je to běh na dlouhou trať.

Budete působit i u mládeže, jak tam bude probíhat vaše práce?
Na starosti budu mít tréninky, ale na zápasy s mládeží jezdit nebudu, jenom pokud bude hrát někde poblíž. Hlavně mám na starosti áčko.

Minulou sezonu jste hrál ve Světlé n. S. krajskou ligu. Budete tam hrát i letos?
Ano, je tam dobrá parta. Já jsem navíc slíbil fanouškům, že pokud mi to čas dovolí, tak tam ještě sezonu vydržím.

Světlá hraje o soutěž výš než Česká Třebová. Je velký rozdíl mezi krajskou ligou a krajským přeborem?
Ve Světlé jsme hráli o postup a nechali jsme ho nakonec Žďáru. Myslím, že ten rozdíl není až zase tak veliký. Klidně by Třebová krajskou ligu hrát mohla.

Máte za sebou i několik zápasů v reprezentaci a hrál jste i na MS v Itálii, které bylo bráno jako průšvih. Vzpomenete si na něj ještě někdy?
To víte, že vzpomenu. Rád vzpomínám na všechny zápasy v nároďáku. Navíc si reprezentace v posledních letech také připsala několik neúspěchů. Nebyli jsme to jenom my, komu to nevyšlo.

V Itálii byl i Jaromír Jágr. Jak na vás jako mladý zajíc a začínající hvězda působil?
Byl úplně v pohodě. Přijel a bavil se se všemi, nedělal rozdíly. Mezi námi to byl hráč jako my.

Neláká vás si zahrát ještě nějakou vyšší soutěž? Bedřich Ščerban je jenom o rok mladší než vy a ještě vloni válel první ligu…
Na druhou i první ligu jsem měl ještě vloni. Rád bych se ale věnoval především tomu trénování. Zahraju si už jenom ve Světlé pro zábavu.

Co vás na trénování tolik chytlo?
Věděl jsem ještě jako hráč, že chci trénovat. Baví mě to. Strašně rád pracuji se žáky, s malými dětmi. Chtěl bych vychovávat beky.