„Hlavně nám schází góly. Ofenzíva je slabší, nemáme produktivní hráče. Dnes je těžké vyhrávat na jeden či dva vstřelené góly. Možná v jednom, ale ne čtyřikrát po sobě,“ řekl Miloš Holaň, hlavní trenér Pardubic. To potvrdily právě víkendové výsledky. Prohra s Litvínovem 2:6 a na Spartě 1:4.

V obou zápasech Dynamo nabralo rozdílovou ztrátu již během první třetiny. Za Litvínov se dvakrát trefil obránce Jan Ščotka, jenž poslední čtyři sezony působil v Pardubicích.

„Byl jsem rád, že jsem dal góly, ale Dynamu nepřeji nic špatného. Chci, aby se Pardubicím dařilo, ale ne samozřejmě na náš úkor,“ prohlásil Ščotka.

Po první třetině včerejšího utkání v Praze prohrávali Pardubičtí 0:2. „I když jsme se připravovali na tlak, který nás tady od začátku bude čekat, tak jsme první třetinu absolutně nezvládli. Byli jsme pomalejší, Sparta nás jasně přestřílela. Jen díky Ondrovi Kacetlovi byl pro nás výsledek ještě mírný,“ dodal kouč Holaň, který poprvé v sezoně využil kanadského beka Jacoba Cardwella.

Od druhé třetiny již nebyla převaha Sparty tak výrazná, ale Dynamo se prosadilo až v posledním dějství. „Když jsme se trochu nadechli gólem na 3:1, tak uděláme individuální chybu. Byli jsme slabší, s jedním gólem nemůžeme myslet na dobrý výsledek. Musíme dát hlavy nahoru a začít pořádně hrabat,“ uvedl trenér Pardubic.

GLOSA: Góly od „ex“? Dynamu přitížilyČtyři zápasy, tři body, šest vstřelených branek. Žádná pozitivní čísla na začátku nové sezony z pohledu pardubického týmu. Góly Dynamu chybí. A hráči, kteří na východě Čech dříve působili, se naopak trefují do pardubické sítě. V hokeji nic neobvyklého. Zákon schválnosti? Zvýšená motivace? Jsou to profesionálové, bojují za svůj tým. V pátek vstřelil Dynamu dva góly litvínovský obránce Jan Ščotka, v neděli se trefil sparťanský forvard Jan Buchtele. Bude to fungovat i opačně? V sobotu přijede do Pardubic mistrovská Kometa.