Dvanáct minut hrála Lokomotiva bezbrankovou partii, jenže vzápětí přišel rychlý tříbrankový úder favorizované Chocně a bylo rozhodnuto. V čase 12.13 převzal puk na levém křídle Krejza, kličkou do protipohybu se zbavil obránce Poskočila a rychlým švihem překonal českotřebovského gólmana Palečka – 0:1. Druhý gól padl v čase 13.17. Domácí tentokrát doplatili na slabý důraz před vlastní brankou, kde se prosadil choceňský P. Pilař – 0:2. Potřetí inkasovali Třebovští z hole P. Prachaře v čase 13.35 – 0:3. Sečteno, podtrženo: Česká Třebová inkasovala třikrát v rozmezí dvaaosmdesáti vteřin! V závěru první třetiny měla Lokomotiva výhodu přesilové hry, hostující gólman Saidl s úspěchem čelil pouze střele Černého.
Na začátku druhého dějství, ve 22. minutě, při hře v oslabení nejprve spálil příležitost Jetmar. Trest v podobě čtvrté branky přišel vzápětí. Ve stejné minutě skóroval T. Prachař – 0:4. O šest minut později se situace opakovala. Nejprve v koncovce vyhořel českotřebovský Brukner. Po propadáku na útočné modré přišel bleskový choceňský protiútok, přesná přihrávka P. Prachaře a nechytatelná dělovka L. Pilaře – 0:5. Aby toho nebylo málo, tak zaskočil Palečka přesným švihem T. Prachař – 0:6. Hosté výborně kombinovali a především pálili ze všech pozic. V závěru druhé třetiny to zkoušel L. Pilař, ale na Palečka nevyzrál.
Teoreticky největší příležitost ke vstřelení čestné branky měl domácí tým v úvodu závěrečné třetiny, kdy na trestnou lavici usedli dva hokejisté Chocně. Lokomotiva získala výhodu přesilovky pěti proti třem, ale za čtyřiaosmdesát vteřin branku nevstřelila. Hosté „drze" odehráli dvojnásobné oslabení s jedním obráncem a dvěma útočníky a byli to paradoxně oni, kdo mohl skórovat. Šanci T. Prachaře naštěstí zmařil pozorný Paleček. Českotřebovští fanoušci se branky nedočkali ani ve 49. minutě. Nejdříve se nedokázal prosadit Hladík, vzápětí zahodil vyloženou šanci Černý. Hosté mohli přidat ještě gól. Při přesilové hře orazítkoval Šeda horní tyčku.
Kamil Mlejnek, trenér České Třebové: „Doplácíme na špatnou koncovku. Kdybychom dokázali proměňovat šance, mohl by se zápas vyvíjet jinak. Nedaří se nám střelecky, velmi špatně hrajeme přesilové hry."
Bohumil Prachař, trenér Chocně: „Přijeli jsme do České Třebové v roli favorita, kterou jsme splnili. Vyhráli jsme, takže z tohoto pohledu spokojenost. Mám pocit, že domácí zápas nezvládli nervově." (van)

Česká Třebová – Choceň 0:6 (0:3, 0:3, 0:0)
Fakta – branky a asistence: 13. Krejza (Luňák), 14. P. Pilař (Bláha, Šeda), 14. P. Prachař (L. Pilař), 22. T. Prachař (Luňák, Krejza), 28. L. Pilař (P. Prachař, Knytl), 29. T. Prachař. Rozhodčí: Čížek – Louda, Zemánek. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 438.
Sestavy
Česká Třebová: Paleček – Řehák, Poskočil, Mlejnek, Čejka, Chadima – Černý, Vích, Jetmar – Uhlíř, Teplý, Hladík – Brukner, Doha, Váně – od 30. min. Kvasnička, Hašek, od 41. min. Kopečný.
Choceň: Saidl – Novák, Florián, Luňák, Pokorný, Lesák, P. Pilař – P. Prachař, Knytl, L. Pilař – Pochobradský, Krejza, T. Prachař – Král, Bláha, Šeda – od 41. min. Brandýský.