Ve čtvrtém utkání po sobě hokejisté Chocně v krajské lize prohráli. Nebyla z toho však tradiční prohra 2:3, ale protože se Šeda trefil do prázdné, odvezla si Litomyšl výhru 4:2.

HC Choceň – HC Litomyšl 2:4 (0:1, 2:1, 0:2). Domácí začali náporem, jenže vynikající brankář Pavlíček choceňské střelce trápil. Do vedení tak šli hosté. Na konci 10. min. nahodil puk na branku Mimra, přes Hudouska se kus černé gumy dostal k Fikejzovi - 0:1. Choceň šla za vyrovnáním. Na Pavlíčka se valil jeden útok za druhým, jenže ten odolával. Před přestávkou se na druhé straně předvedl i Kaplan, když zlikvidoval nájezd Šedy.
Ve druhé části souboj Choceň vs Pavlíček pokračoval. Dočkala se až první řada. Ve 29. min. se puk po Zavřelově akci dostal k Procházkovi, jenž litomyšlského fantoma překonal - 1:1. Spokojený úsměv na tvářích domácích fanoušků ale příliš dlouho nezůstal. Po špatném vyhození se puku ve 30. min. chopil Fikejz a Litomyšl znovu vedla. Po jeho přihrávce měl ve 36. min. obrovskou šanci Šeda, jenže nedal a udeřilo za Pavlíčkem. Z protiútoku se přes Mimru uvolnil choceňský Krejza a vyrovnal.

Do vedení mohl dostat Choceň na začátku třetí třetiny mladý obránce Pilař, jenže trefil špičku Pavlíčkova betonu. Litomyšl tak na začátku poslední části potřetí do vedení a už ho nepustila. Po tečované střele Šedy se radoval Hudousek - 2:3. Domácí se magického výsledku nezalekli. Naopak. Hnali se za vyrovnáním, jenže ani ty nejvyloženější šance neproměňovali. Gólem byl cítit hlavně únik trojice Černý, Krejza, Pochobradský, avšak Pavlíček vyzrál i na celé útočné komando. Domácí útočili a bombardovali Pavlíčkovu branku jak Američané podzemní bunkry Al-kajdy v pákistánských horách, bohužel i se stejným výsledkem. V závěru se Choceň odhodlala k power play, kterou ale potrestal gólem do prázdné Šeda a stanovil stav na 2:4 pro Litomyšl.

Fakta – branky a asistence: 29. Procházka (L. Vích, Pilař), 36. Krejza (Pochobradský) - 10. Fikejz (Hudousek), 30. Fikejz, 44. Hudousek (Šeda), 60. Šeda. 46:25 (11:4, 16:10, 19:11). Úspěšnost brankářů: Pavlíček 96% – Kaplan 88%. HC Choceň: Kaplan – Pilař, Michálek, Voříšek, Luňák, Janoušek, V. Škorpil – Krejza, Zavřel, L. Vích, Černý, Pochobradský, Procházka, Držmíšek, A. Vích, Pollák, Schejbal.

Jaroslav Kutílek, trenér Chocně: „Góly nám dávali naši bývalí hráči, věděli jsme o nich, bylo nám jasné, že jsou šikovní a na hráče jsem apeloval, že si na ně musíme dát v útočné třetině pozor. Naopak jsem viděl, že mají trochu slabinu při bránění, doufal jsem, že se nám toho podaří využít, ale bohužel.
Litomyšl jsme jasně přestříleli, ale nedokážeme dotlačit puk do branky. Koulí se nám pořád někde v brankovišti a nejsme schopni ho tam nijak procpat. Vést po první třetině 4:0, nemohl by se nikdo divit. Kdybychom si šance nevypracovávali, tak si řekneme dobře, nejde nám to, jsme dřeváci. Jenže my jsme dřeváci kvůli tomu, že šance nedokážeme proměnit. Stačila by přitom polovina. Snad se nám začnou pomalu vracet zranění beci a bude to lepší. Je škoda, když musíme třeba Vojtu Škorpila využívat vzadu. Snad bude zpátky brzy alespoň Nejedlý.“

Česká Třebová vybojovala v krajské soutěži všechny tři body po vynikajícím závěru.

Semechnice – Česká Třebová 2:4 (1:1, 1:0, 0:3).
Už ve 4. min. překonal při přesilovce českotřebovského brankáře Hrdličku Ehl. Vedení domácím však příliš dlouho nevydrželo a Doha v 6. min. tečovanou střelou vyrovnal. Také druhou třetinu začali skvostně domácí, když dostal za Hrdličku puk Čišecký. Hosté si odpovědí tentokrát dávali trochu na čas. Vyrovnat dokázal až ve 44. min. Váně a v tu chvíli se rozjel českotřebovský rychlík naplno. V poslední desetiminutovce dvakrát zaúřadoval nestárnoucí Petr Kvasnička a zařídil svému týmu vítězství 4:2. Za Českou Třebovou poprvé nastoupil i trenér Stanislav Mečiar.

Fakta – branky: 4. Ehl, 23. Čišecký – 6. Doha, 44. Váně, 51. Kvasnička, 54. Kvasnička. Rozhodčí: Samek – Burýšek, Rada. Vyloučení: 10:13, navíc Žid (Sem.) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 190. Česká Třebová: Hrdlička – T. Chadima, Stanek, Mečiar, Jícha, Zeman, T. Rybka – L. Deml, Kvasnička, Váně – Doha, Bačík, Voříšek – Steinmetz, Teplý, R. Morkes.

Stanislav Mečiar, trenér České Třebové: „Začátky první a druhé třetiny nám moc nevycházely, protože jsme moc nebruslily. Máme také trochu problémy se hrou v oslabení. Musíme na tom ještě zapracovat. Navíc máme zbytečně moc vyloučených. Je ale začátek sezony a věřím, že si kluci fauly postupně odpustí. Řekl bych, že jsme na tom celkem dobře fyzicky, což se projevuje ve třetích třetinách, kdy jsme většinou lepší. Celé první pětce se daří, je jedno, kdo dal góly, ale Petr Kvasnička přesně ví, kam si má stoupnout a kam vystřelit.
Můj návrat na led byl těžký. Je vidět, že příliš netrénuji, chodím sice s veterány, ale to není ono. Jestli se představím doma? Pokud nás bude dost, tak ne. Naskočím, jen když nás bude málo.“

(ry,jh)