To se jim také podařilo. Nejen, že tím potvrdili svou sílu na ledě soupeře, ale také ukončili domácí neporazitelnost ZH Pardubic v play off.

ZH Pardubice –  TJ Orli
Lanškroun  3:5 (0:1, 3:1, 0:3)

Lanškrounský celek  v první třetině potvrdil, že se mu na ledě soupeřů daří, a tak se ujal vedení v závěru třetiny Fischerem.

Domácí se oklepali ve druhé třetině po spolupráci Sodomky a Vernera, který srovnal na 1:1 po závaru po skončení přesilovky.  Hostující brankář byl nadále zasypáván spoustou střel a některé z nich vyrážel i hlavou. Naději na úspěch přinesla další přesilovka, když Palaščák na brankovišti dorazil Frýbovu střelu – 2:1. Za necelé tři minuty dokázal kapitán domácích Ludvík přidat třetí branku po sedmi vteřinách přesilovky, když osamocen u branky přehodil hostujícího gólmana Nimmerrichtera – 3:1. Natěšené fanoušky domácích však zmrazil dvě minuty před koncem třetiny Patsch, když jeho střelu od modré podcenil Čaladi. Do šaten se tak šlo za stavu 3:2.

Třetí třetina začala početní výhodou Orlů čtyři na tři, kterou dokázali proměnit ve vyrovnání 3:3 v čase 40:36 Šulou. Domácí nadále tlačili na hosty, ale žádnou z šancí nedokázali proměnit. Naopak Orli vyrazili k několika výpadům, když jeden z nich nejprve skončil na břevnu a odražený puk , který ležel na brankovišti, si domácí obránce ve snaze vyhodit do bezpečí srazil do vlastní branky – 3:4. Šanci na srovnání dostali domácí v přesilovce, ale rozchytaný gólman hostů předvedl několik výborných zákroků a stav se neměnil. Snahu o tlak přibrzdilo zbytečné vyloučení Vlasáka a hosté přidali pátý gól do prázdné branky při powerplay.

Odvetné utkání se odehraje ve čtvrtek od 19 hodin v Lanškrouně.

Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna: „Do zápasu jsme vstoupili aktivně  a odhodlaně. Od začátku jsme si vytvářeli šance, které jsme využili. Druhou třetinu jsme odehráli převážně v oslabení, čehož využili domácí. Když jsme se vrátili do plného počtu, tak jsme přešli na svou hru a byli jsme lepší. Doufám, že ve čtvrtek přijde co nejvíce fanoušků, kteří doženou Orly do vítězného konce.“

Branky: 26:09 Verner, 31:24 Palaščák, 34:49 Ludvík – 18:50 Fischer, 38:05 Patsch, 40:36 Šula, 51:48 Pilavka, 59:49 Kilčický. Rozhodčí: Přichystal – Veverka, Souček. Vyloučení: 11:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 235. Stav série: 0:1.

Pardubice: Čaladi –  Koblížek, Havrda – Šindler, Nevečeřal – Frýba, Palaščák – Čermák, Andrejs, Vlasák  – Verner, Sodomka, Šejba  – Ludvík, Kubelka, E. Musil –, Kršák, Martinec, Mlateček.

Lanškroun: Nimmerrichter (Šolc) – Janků, Patsch, Doleček, Güttler, Pachl, Boruch, Kollert – Kilčický, Šula, Fischer, Nastoupil, Piterka, Pilavka, Vejchoda, Novák, Poles, Brejša.