Polička může slavit. V krajském hokejovém přeboru si zahraje finále, když porazila Českou Třebovou na jejím hřišti 7:6. Jenže kdo bude její soupeř? To se rozhodne až ve čtvrtek. Lanškroun totiž dokázal porazit doma Skuteč a pošilhává po druhém finále v řadě. Rozhodující utkání se hraje ve čtvrtek v 18.30 ve Skutči.

HC Česká Třebová – HC Polička 6:7 sn. (1:3, 3:2, 2:1). Stav série 2:0. Oba celky nejprve zahodily jednu šanci, jenže potom puk šikovně tečoval Krajíček a Polička vedla 1:0. Vedení hostí držel výborný brankář Mach, jenže na vyrovnávací dorážku Váněho byl krátký. Do kabin ale přeci jen odcházela spokojenější Polička. Díky dvě trefám v závěru třetiny se dostala do vedení 3:1.

Šok přichystal domácím příznivcům po 26 sekundách Kubát, který rozvlnil síť za Ehrenbergerem počtvrté. Jenže nebyl to konec zápasu. Spíš naopak. Ve 24. min. korigoval Král a Třebová začala troubit k mocné ofenzivě. Když proměnil v 36. min. sólo Kvasnička a 24 sekund po něm se radoval Teplý, bylo vyrovnáno.

Jenže obrat se nekonal. Po chybě v obraně se podruhé v utkání prosadil Kubát a na koně posadil před pauzou opět Poličku.
Poslední dvacetiminutovka začal znovu lépe pro hosty. Vápeník zvýšil už na 6:4 pro Poličku. Poslední desetiminutovka ale vyšla České Třebové skvěle. Kvasnička snížil na 5:6 a vyrovnání si schoval na 56. min. Král.

V prodloužení branka nepadla, takže ke slovu musela přijít trestná střílení. Za domácí se prosadil pouze zkušený Kvasnička a to bylo málo. Polička měla dva úspěšné střelce, takže si připsala druhé vítězství v sérii a ukončila nádherný boj vítězstvím 7:6. Fakta – branky: 24. a 54. Král, 36. a 52. Kvasnička, 14. Váně, 36. Teplý – 21. a 39. Kubát, 10. Krajíček, 17. Husák, 19. Havlíček, 45. V. Vápeník, rozhodující nájezd Vašátko. Rozhodčí: Parýzek – Veselý, Kejř. Vyloučení: 6:10, navíc T. Řehák – Valenta 10 OT. Využití: 1:0. Diváci: 673. Česká Třebová: Ehrenberger – T. Chadima, R. Morkes, Stanek, T. Řehák, Zeman, M. Morkes – Váně, Kvasnička, V. Deml – Voříšek, Pešina, Král – Zajíček, Šafář, Teplý.

TJ Orli Lanškroun – HC Skuteč 4:3 sn (1:0, 1:2, 1:1). Stav série 1:1. Lanškroun vedl před koncem 3:2. V 59. min. se ale hosté prosadili při přesilovce a vynutili si prodloužení. V tom branka nepadla, takže zápas dospěl stejně jako ve Třebové k samostatným nájezdům. Šťastnější v nich byli domácí Lanškrounští. Fakta – branky a asistence: 14. Pilavka (Kilčický, Kotoulek), 37. Pilavka (Guttler), 56. Hank (Guttler), rozhodující nájezd D. Langr - 24. Žák (Souček), 29. Žák (Sýkora, Turčáni), 59. Souček (Turčáni). Rozhodčí Čáka – Kobr, Švec. Vyloučení: 11:14. Využití: 1:2. Diváci: 408. TJ Orli Lanškroun: Buchta – Pachl, Guttler, Jirků, M. Langr, Novák, Janků – Kilčický, D. Langr, Pilavka, Štěpař, Kotoulek, Hank, Doha, Tichý, Bednář, Konečný.
Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna: „Myslím, že pro fanoušky to bylo velmi pěkné utkání. Obě mužstva si vytvořila docela dost šancí, ale v této sérii kralují gólmani. Troufám si říct, že jsme byli lepší. Ve hře drží Skuteč její brankář. Během utkání jsme jeli i dvě trestná střílení, ale ani jedno jsme neproměnili. Šance si vytváříme, ale neproměňujeme je.

V zápase bylo hodně vyloučených a ze začátku plynulá hra se rozkouskovala. Při jednom oslabení v závěru utkání jsme inkasovali na 3:3. Trošku mě mrzí, že máme hodně vyloučených. Chci, abychom měli přesilovky my. Musíme se vyvarovat zbytečných vyloučení.“