Do Chocně přijela k utkání krajské soutěže změřit síly s místní rezervou Česká Třebová. Z brejků dokázala mistrně využít chyb domácích a v derby si připsala jasné vítězství. Díky výhře Lanškrouna nad Poličkou má na čele luxusní sedmibodový náskok.

HC Choceň B – HC Česká Třebová 3:7 (1:1, 1:3, 1:3). Po třiceti sekundách se mohlo zdát, že choceňská rezerva provede s Třebovou krátký proces. Schejbal otevřel skóre a domácí šli brzy do vedení. Jenže hosté hráli chytře. Nikam se nehrnuli a čekali na chyby. Z nich potom trestali. Řehák v 15. min. snížil na 1:1 a dokonce mohlo být i po zápase. Domácímu Příhodovi se nelíbilo jeho vyloučení, do rozhodčího několikrát strčil a mohl být rád, že to sudí nevzal jako inzultaci.
Ve druhé třetině Choceň kralovala, Česká Třebová se s pukem na holi podívala za polovinu hřiště ojediněle. Převahu využil Kadoch, když se ve 34. min. uvolnil od mantinelu Jetmar, puk se dostal ke Schejbalovi a za Tomana ho dotlačil Kadoch – 2:1. Velké chvíle hostí přišly v rozmezí 36. a 38. min. Po střele Řeháka vyrovnal dorážkou L. Deml, na 2:3 upravil po samostatném úniku velice dobře hrající Doha a po hrubce Nejedlého završili dílo zkázy přihrávající L. Deml s Váněm.
Ihned po třetím příchodu z kabin zvýšil na 5:2 pro Třebovou po vyšachování domácí obrany Kvasnička. Choceň dále pokračovala v náporu, jenže většina střel mířila pouze do středu branky, a to by musel mít Toman děravý hrudník, aby nějakou z nich pustil. Domácí se přeci jenom dočkali zaslouženého snížení po střele Švece. Tečku za zápasem udělal další skvěle zakončený brejk Dohy a branka Váněho. Česká Třebová předvedla takticky skvělý výkon a zvítězila 7:3.
Fakta – branky a asistence: 1. Schejbal (Šedivý), 34. Kadoch (Schejbal), 45. Švec (T. Růžička, Kadoch) – 15. T. Řehák (Váně), 36. L. Deml (Řehák), 37. Doha (Chadima), 38. Váně (L. Deml), 41. Kvasnička (L. Deml, Řehák), 51. Doha (Rybka), 58. Váně (L. Deml, Kvasnička). Rozhodčí: Veselý – Motýl, Huryta. Vyloučení: 6:5, navíc Příhoda na 5 + TH. Bez využití. Diváci: 100. Choceň B: L. Růžička - Bartheldy, Vích, Nejedlý, Opařil, Veselý, Jelínek – Šedivý, Schejbal, Jetmar, Ropek, Smutek, Příhoda, T. Růžička, Švec, Michálek, Kadoch. Česká Třebová: Toman – T. Řehák, Rybka, Jícha, T. Chadima, Zeman, Metzner – Váně, Kvasnička, L. Deml, Voříšek, Bačík, Doha, V. Deml, Teplý, Šafář.

Jan Smutek, tiskový mluvčí HC Choceň B: „Výsledek příliš neodpovídá poměru sil na kluzišti. Po vyrovnané první třetině jsme soupeře ve druhé třetině přehrávali, nedokázali jsme však proměnit několik nájezdů, což se ukázalo jako rozhodující. Utkání soupeř zlomil v závěru druhé třetiny, kdy v rozmezí tří minut vstřelil tři branky a na začátku třetí přidal pátou. Na 5:2 jsme dokázali ještě odpovědět a snížit, ale soupeř dokázal dvakrát využít naší odkryté obrany a přidal další branky. Hokej je hra chyb a bohužel v tomto utkání jsme jich vyprodukovali několik a více než polovinu gólů jsme soupeři doslova darovali. To byl hlavní důvod porážky.“
Stanislav Mečiar, trenér České Třebové: „V první třetině jsme nehráli dobře, ale potom kluci začali hrát tak, jak měli. Choceň hraje pořád stejně, v první třetině jsme se jí podřídili a až od druhé jsme hráli náš hokej. Momentálně se daří Dohovi, ale cením si toho, jak celý kolektiv bojuje a jde za vítězstvím. Jsem rád, že rozhodčí posoudil celou situaci se strčením domácího hráče do něj citlivě a zápas neukončil. To se v zápalu boje bohužel občas stane.“

Orli Lanškroun – HC Polička 8:4 (2:1, 4:1, 2:2). Souboj s těžkým soupeřem nezačal pro Lanškroun dobře a už od 3. min. prohrával. Slepenými zásahy Kotoulka s Pilavkou však skóre otočil a už ho nepustil.
Fakta – branky a asistence: 13. Kotoulek (Kocián), 14. Pilavka (Martin Janků), 21. Šula (Pilavka), 27. Obst (Šula), 29. Šula (Pilavka), 31. Šula (Kocián), 47. Martin Langr (Řoutil), 59. Kocián (Šula) – 3. Husák (Radiměřský), 38. Boháč (Šedý), 45. Havlíček, 58. Boháček (Husák). Rozhodčí: Najman – Zemánek, Louda. Vyloučení: 8:8, navíc Řoutil 10 OT – Mach 2 x 10 OT + 20 OK, Vašátko 10 OT. Využití: 2:1. Oslabení: 0:2. Diváci: 269. Lanškroun: Kolek – Boruch, Patsch, Kollert, Martin Langr, Novák, Pachl, Michal Janků – Obst, Šula, Kocián, Řoutil, Martin Janků, Pilavka, Gremlica, Kotoulek, Bednář, Tichý.

Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna: „Utkání příliš hokejové krásy nepobralo, spíš to byl boj o střední pásmo. Bylo i docela dost vyloučených, takže hra se rozkouskovala. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme v rozmezí deseti minut dali čtyři góly. Je škoda, že jsme dostali v naší vlastní přesilovce dvě branky. Myslel jsem si, že když jsme vedli 6:2, nebudeme mít problémy, v pohodě zápas dovedeme do vítězného konce a navýšíme si skóre. Byl jsem z Poličky trochu zklamaný, čekal jsem, že bude daleko víc kousat.“