HC Spartak Choceň – HC Spartak Polička 6:3 (3:0, 2:3, 1:0)
Branky: 1. L. Pilař (T. Prachař, Vondráček), 4. P. Prachař (Král), 7. Křečan (Šejba, L. Pilař), 24. Lichtag (M. Pilař, Knytl), 40. T. Prachař (Král), 55. P. Prachař – 33. Švejda (Boháček), 34. Szilva (Gregar, Hejtmánek), 35. Hejtmánek (Gregar, Musil). Rozhodčí: Rulíček – Kleprlík, Pecina. Vyloučení: 6:4, navíc Peňáz (P) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 383. Choceň: Zelený – L. Pilař, Vondráček, Kopsa, Vyskočil – P. Prachař, T. Prachař, Král, Křečan, Šejba, Pochobradský, Knytl, M. Pilař, Lichtag. Polička: Vašátko – Hejtmánek, Musil, Štěrba, Vápeník, Lidmila, Švanda – Bednář, Boháček, Gregar, Jindra, Pazourek, Peňáz, Szilva, Švejda, Zobač, Vostřel.

Stačilo sedm minut a postup byl na dosah. Choceň vedla 3:0, na startu druhé třetiny dokonce 4:0. Avšak Polička se dotáhla na rozdíl jedné branky a musela nastoupit znovu tvrdá práce.
Radovali se domácí. Mohou se těšit na další boje.
Choceň měla skvělý start.
Hráči plnili pokyny trenéra a vymazali hostující mužstvo z ledu.
Lukáš Pilař hned v první minutě prostřelil vše, zanedlouho jej napodobil Pavel Prachař a třetí zásah přidal Křečan.
Polička byla zralá na ručník. Vzala si oddechový čas, aby zastavila rozjetou Choceň.
To se moc nepodařilo.
Domácí Spartak soupeře drtil, měl jednu šanci za druhou, ale se stavem pohnula až střela juniora Lichtaga v úvodu druhé třetiny.
Nic nenasvědčovalo tomu, že ještě bude zaděláno na drama. Choceňští ohrožovali branku ze všech stran, puky ale létaly mimo.
V polovině zápasu se Poličtí vzepřeli ve hře ve čtyřech na obou stranách. Více prostoru jim sedlo a během minuty dali dva kontaktní góly.
Při následné přesilovce pak trefil neomylně Hejtmánek.
Pohoda ze hry Spartaku se vytratila.
Nevyužité šance mrzely.
Jak velkou úlevu znamenal přesný zásah Tomáše Prachaře, netřeba více rozmazávat.
Přesto ve třetí třetině bylo o co hrát. Choceňští vyrobili několik chyb, ale měli štěstí, že hráči Poličky nebyli oproti čtvrtečnímu utkání tak důrazní v koncovce.
Definitivní pojistku postupu dal v samostatném úniku Pavel Prachař. Choceň jde dál, Polička končí. „Povinné vítězství. V první třetině se nám dařilo plnit na ledě pokyny a dostat se do rychlého vedení, nicméně za stavu 4:0 jsme polevili. Začali jsme lajdačit a pustili hosty do hry. Stačilo využít gólových šancí z první půle utkání a k dramatu nemuselo vůbec dojít. Důležitý gól na 5:3 ke konci druhé části nás povzbudil a hosty jsme k dalšímu skórování již nepustili," uvedl trenér Bohumil Prachař.