Slovanisté rozhodli o výhře v Hlinsku vynikající úvodní třetinou. „Tu jsme odehráli opravdu dobře. Kluci krásně kombinovali, dávali pěkné góly, měli jsme hru pod kontrolou,“ pochvaloval si trenér Igor Čikl. Hlinecký tým se nevzdal, přidal, ale jeho snaha vedla jen ke korekci. „Od druhé části nebyla naše hra tak urovnaná, v poslední třetině jsme byli hodně vylučovaní. Hráli jsme v podstatě dvanáct minut v oslabení, ale ubránili jsme to a gól nedostali. Jsem rád, že jsme potvrdili naši dobrou formu na začátku soutěže,“ řekl kouč Čikl.

Chrudim odehrála náročnou partii proti světelským Sklářům. Zlomovým momentem byla branka Machače v přesilovce pět na tři v závěru druhé třetiny znamenající vedení 3:2. V závěrečné dvacetiminutovce si domácí situaci pohlídali a dalšími dvěma trefami si třetí výhru v sezoně ještě pojistili.

K vidění byly i dva dvouciferné výsledky. Českotřebovští Kohouti si s převahou poradili se Skutčí a Litomyšl nasázela do sítě nebohého Lanškrouna dokonce dvacet „kusů“. Nebozí hosté přijeli jen se dvěma pětkami, za prvních deset minut inkasovali pět branek a příděl do své svatyně již nezastavili.

Zato v Chotěboři byly góly o poznání „luxusnějším“ zbožím, padly všehovšudy tři a všechny v podání domácích. Choceňští střelci si vylámali zuby na vynikajícím brankáři Peškovi.

KHL Pardubicka - 4. kolo:

Hlinsko - Moravská Třebová 2:5 (0:4, 1:0, 1:1). Branky: Vlček, Vácha - Augustin 2, Langr, Faltus, Aulehla. Rozhodčí: Kukeně - Říha, Pošvář. Vyloučení: 9:9, navíc Schneider (Moravská Třebová) 5 min. + OK. Využití: 2:2. Diváci: 180.

Chotěboř - Choceň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Branky: Vlček, Mašek, Jelínek. Rozhodčí: Vepřovský - Kolář, Havel. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 250.

Chrudim - Světlá nad Sázavou 5:2 (2:0, 1:2, 2:0). Branky: Machač 2, Haltuch, Klement, kalous - Kořínek, Přibyl. Rozhodčí: L. Pilný - V. Pilný, Holeček. Vyloučení: 8:9, navíc Klement (Chrudim) a Jakub Doležal (Světlá nad Sázavou) 10 min. OT. Využití: 2:1. Diváci: 181.

Česká Třebová - Skuteč 11:4 (4:0, 4:2, 3:2). Branky: Fúzik 2, Dvořák, Šejba, Krejza, Schejbal, Pražák, Prachař, Drobný, Král, Štefka – Kulhánek, Kusý, Boháček, P. Lenoch. Rozhodčí: Škorpil – Kalus, Kopecký. Vyloučení: 7:10, navíc Kulhánek a Vágner (oba Skuteč) 10 min. OT. Využití: 6:2. Diváci: 429.

Litomyšl - Lanškroun 20:1 (6:1, 7:0, 7:0). Branky: Budina 4, Pilavka 3, Cink 3, Skoumal 2, Jankovský, Vomočil, Švec, Kovář, Navrátil, Mečiar, Křesťan, Holík - Kužílek. Rozhodčí: Rulíček - Schaffer, Padevět. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 225.

Duel Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice (v bílém) a  HC Piráti Chomutov.
Dynamo potvrdilo formu: vyhrálo čtvrtý duel z pěti