Připomeňme, že v prvním vyřazovacím kole narazí vítěz áčka na osmý celek béčka, druhý z áčka vyzve sedmého ze skupiny B a tak dále.

Bitva o co nejvýhodnější pozici do play off zdaleka nekončí a vzhledem k vyrovnanosti tabulek je odhadovat složení dvojic pro osmifinále zatím čirým fantazírováním, jakkoli o něm fanoušci jednotlivých klubů zákonitě čile spekulují.

Otázkou také zůstává, jakým způsobem řídící orgán krajské ligy vyřeší odložené zápasy z předvánočního období, neboť ze šesti neodehraných utkání mají svůj náhradní termín stanoven v oficiálním systému jen tři.

Tak či onak, nejblíže k prvenství v nadstavbě mají hokejisté z Litomyšle, kteří zatím ve druhé části východočeské soutěže vyhráli sedm z devíti střetnutí a pokud finiš vysloveně nepokazí, jen těžko je někdo z rivalů z výsadního umístění vystrnadí.

V tomto směru bude podstatnou nápovědou středeční regionální derby na ledě nevyzpytatelné Moravské Třebové.

Jistého však dopředu nemají nic, stejně tak nikdo další ze skupiny A, vždyť druhou Chrudim dělí od osmé Jaroměře nyní šest bodů a pořadí se bude nepochybně přesypávat.

V béčku se chystá napínavá bitva o první místo, jelikož týmy Chocně, Trutnova a Hlinska jsou aktuálně naskládány v rozmezí dvou bodů.

Nicméně ať dopadne jejich přetahovaná jakkoli, tak je zřejmé, že minimálně tahle trojice bude v osmifinále pro soupeře z horní nadstavby mimořádně nebezpečná.

Středeční program

SKUPINA A, 11. kolo:

18.00: Nová Paka – Nový Bydžov
18.00: Nové Město – Jaroměř
18.30: Česká Třebová – Chrudim
19.00: Moravská Třebová – Litomyšl

SKUPINA B, 11. kolo:

18.00: Trutnov – Náchod
18.00: Třebechovice – Opočno
18.30: Hlinsko – Lanškroun
18.30: Choceň – Polička