Původně bylo do soutěže přihlášeno patnáct týmů, jak ovšem vešlo před časem ve známost, tak přibyl šestnáctý, neboť hokejisté Nové Paky vzdali svoji účast ve druhé lize poté, co si spočítali, že v letošním herním modelu by jim náklady vystřelili do neakceptovatelné výše. Přešli tedy do kraje, ve kterém by se měli zařadit mezi špičku nejenom v rámci Královéhradecka.

Pro krajskou ligu to znamená, že oba regiony dodají osmičku mužstev a v základní části i nadstavbě sehraje každé shodný počet duelů.

Pardubicko:
Česká Třebová
Choceň
Litomyšl
Moravská Třebová
Hlinsko
Lanškroun
Polička
Chrudim

Lze si tudíž pouze přát, aby jednak do průběhu sezony nezasáhl covid, a za druhé, aby všichni provozovatelé zimních stadionů v jednotlivých městech ustáli rostoucí náklady na energie. Což nemusí být samozřejmost. Aktuálně například oznámil hokejový klub z Chocně na svém webu tuto zprávu: „Z důvodu situace na trhu s energiemi je město jako řádný hospodář nuceno omezit sezonu na minimální možnou dobu. Náklady na energie zajišťující provoz ledové plochy stouply meziročně na dvojnásobek. Předpokládaný termín zahájení sezony je 10. září 2022.“

Nicméně buďme optimisty a věřme, že se nový ročník podaří bez problémů rozjet i dokončit. Protože by to měla být kvalitní napínavá soutěž, jakou východní Čechy nepamatují.

Herní model nedoznal zásadních úprav. V základní fázi se bude hrát v rámci jednotlivých krajů čtrnáct kol, vždy čtyři nejlepší celky z každé skupiny si zajistí postup do nadstavbové skupiny A, zbývající účastníci si zahrají „béčkovou“ nadstavbou. V obou případech to bude opět čtrnáct kol a již napříč kraji.

Královéhradecko:
Nové Město nad Metují
Náchod
Trutnov
Jaroměř
Nová Paka
Nový Bydžov
Opočno
Třebechovice pod Orebem

Vrcholem sezony bude znovu play off, osmifinále si na základě pozice po nadstavbě zahraje kompletní šestnáctka. Na rozdíl od předchozího ročníku by se všechny série měly hrát na tři vítězné zápasy a pro vyřazené osmifinalisty bude jako vždy připraven i Pohár Vladimíra Martince.

Dříve začne krajská liga Pardubicku, kde je úvodní kolo na programu v neděli 25. září a střetnou se Chrudim s Moravskou Třebovou, Choceň s Hlinskem, Litomyšl s Poličkou a obhájci východočeského titulu Kohouti Česká Třebová s lanškrounskými Orly. První část soutěže zde skončí v neděli 13. listopadu.

Na Královéhradecku se základní skupina odehraje od 2. října do 16. listopadu. V zahajovacím kole hrají: Náchod – Nová Paka, Nový Bydžov – Opočno, Jaroměř – Trutnov, Nové Město nad Metují – Třebechovice pod Orebem.