Hráči Chocně se do svého soupeře pustili od úvodních minut. První šanci si ovšem vypracovali domácí hokejisté, ale pálili vedle. Na druhé straně udeřilo ve 3. minutě gólově. Krejza adresoval přihrávku nepokrytému Bláhovi, a ten mířil do „černého". Příležitost na vyrovnání stavu měl Zeman, ale Malý s vypětím sil jeho šanci kryl. Následovalo několik nevyužitých přesilovek na obou stranách. Choceňští měli navrch především při klasickém počtu hráčů na ledě a vytvářeli si šance. Jednu takovou využil v 15. minutě Krejza a hosté vedli 2:0. Druhá branka hosty hodně povzbudila a byl jich doslova plný led. Korigovat skóre mohl v 18. minutě Tregler a když už byl Malý překonán, pomohla mu tyč. Domácí se dostali do tlaku v závěru třetiny, stav však zůstal nezměněn.
Druhá minuta druhé třetiny přinesla hodně vzruchu před oběma brankami. Nejprve Stříteský poslal hosty do třígólového vedení, když vyslal ránu od modré čáry, aby v téže minutě snížil na 1:3 Tregler. Ve 24. minutě skončil puk znovu za zády gólmana domácího celku. Šeda objevil zcela volný kotouč, jenž se potuloval před brankářem po Beránkově střele a uklidil ho tam, kam patří – 1:4. Domácí se nevzdali a po obdržené brance vyvinuli tlak, ale bez efektu. Měli i výhodu přesilové hry po faulu Prachaře, ale Malému pomohla znovu tyč jeho svatyně. V závěru třetiny ukázal P. Prachař své hokejové přednosti, ale mířil až příliš přesně – do tyče.
Vstup do závěrečné třetiny vyšel hokejistům domácího týmu. Hned v její úvodní minutě napřáhl na modré čáře Polák, před brankou tečoval a usměrnil kotouč Maška, který dal svůj první gól za M. Třebovou – 2:4. V zápise byl nakonec uveden jako střelec branky Peška. Diváci se mohli přesvědčit, co tenhle gól provedl s oběma celky. Hrálo se nahoru dolů, šance střídala šanci a chybělo pouze to hlavní, branky. Rozhodnutí zápasu přišlo v polovině poslední třetiny. To poslal Stříteský v přesilové hře střílenou přihrávku na hůl Beránka, jenž usměrnil puk do branky – 2:5. Naději pro domácí vykřesal Řehulka, když také v přesilovce prostřelil Malého – 3:5. Vzápětí vzala naděje za své ránou Beránka, který schovanou střelou zvýšil na 6:3 a tím „knokautoval" soupeře. Choceňští ovládli veškeré dění na ledě, z čehož vyústila sedmá branka v síti M. Třebové, připsal si ji Florián.
Choceňští vítězstvím napravili zaváhání v Litomyšli a vrátili se do čela tabulky krajské ligy.

M. Třebová – Choceň 3:7 (0:2, 1:2, 2:3)

Fakta – branky a asistence: 22. Tregler (Zeman, Rak), 41. Peška (Polák, Maška), 54. Řehulka (Kutmon) – 3. Bláha (Krejza), 15. Krejza (Lesák, Bláha), 22. Stříteský (P. Prachař), 24. Šeda (Beránek, P. Prachař), 52. Beránek (Stříteský), 55. Beránek, 58. Florián (P. Prachař). Rozhodčí: Doležal – Honza, Šťastná. Vyloučení: 3:5 navíc Polák (MTR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 290.
M. Třebová: Kulhavý – Urbášek, Kutmon, Fryč, Polák, Rajnoha, Parolek – Stloukal, Koláček, Řehulka, Maška, Kobza, Peška, Tregler, Rak, Zeman.
Choceň: Malý – Florián, Novák, Stříteský, Voříšek, Lesák, P. Pilař – P. Prachař, Beránek, Šeda, L. Pilař, Pochobradský, T. Prachař, Krejza, Bláha, Král.