Soupeř z Hlinska se v letošní sezoně stává černou můrou pro hráče Spartaku. Týmy se střetly dohromady sedmkrát, Choceň ani jednou nevyhrála. V neděli prohrála o gól 6:7.

Průběh duelu byl takřka totožný s tím středečním. Spartak se nedostal do vedení, stále jen dotahoval, což se ukázalo jako klíčové.

Domácím vystřílel postup Beneš, který dal pět gólů. První v 18. minutě, kdy dával na 3:2. Od té doby se nikdo jiný z domácích neprosadil. Zápas se lámal ve druhé třetině. Nejprve L. Pilař vyrovnal na 3:3, jenže následně Beneš dával na 4:3 a při dvojnásobné přesilovce odskočili Hlinečtí na rozdíl dvou branek. Početní výhodu měli i hosté. Nejprve v ní ovšem inkasovali, takže následná radost Krále nebyla nikterak valná.

Spartak už neměl co ztratit. Potřeboval se dostat na dostřel, aby měl ještě šanci vybojovat alespoň prodloužení. Gól Prachaře znamenal snížení na 5:6, jenže poté zapadla do sítě nenápadná střela, a gólman Zelený, včetně celého týmu byli smutní. Choceňští se nechtěli vzdát, bojovali, Prachař zase snížil. Střídačka si vzala oddechový čas, ale závěrečná power play už kýžené vyrovnání nepřinesla.

Litomyšlští hokejisté sahají po překvapivém postupu do semifinále.
Hlinsko a Moravská Třebová slaví postup do semifinále

Hlinsko - Choceň 7:6

Fakta – branky: 3. Velinský (Pazourek), 10. Chvojka (Hron), 18. Beneš (Dítě, Sobotka), 24. Beneš (Poskočil), 26. Beneš (Sobotka), 38. Beneš (Hron), 54. Beneš – 14. Král (Zavřel, Kousalík), 18. L. Pilař (Krejza), 24. L. Pilař (M. Pilař, Krejza), 39. Král, 42. Prachař (M. Pilař, L. Pilař), 59. Prachař (L. Pilař). Rozhodčí: Kukeně – Veverka, Křivohlavý. Vyloučení: 5:6, navíc Krejza (CHOC) 10 min. OT. Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 259. Třetiny: 3:2, 3:2, 1:2. Stav série: 3:0.
HC Hlinsko: Saifr – Brázda, Bříza, Makovský, Poskočil, Sobotka, Fink, Pazdera – Dítě, Velinský, Tulis, Zdražil, Zídek, Chvojka, Králíček, Hron, Pazourek, Havel.
HC Spartak Choceň: Janský, 26. Zelený – Kousalík, Marek, Voříšek, L. Pilař, Vyskočil, Březka – Zavřel, Kopečný, Král, Krejza, M. Pilař, Prachař, Solnička, Lichtag, Nečas.   (bed, při)