Jak důležité je mít v rozhodující fázi soutěže k dispozici klíčové hráče týmu? O tom by mohli dlouho vyprávět u týmu Kohoutů. Před druhým semifinále se Slovanem přišli o několik hráčů, z nichž útočník Fúzik a obránce Škvor jsou prakticky nepostradatelnými.

Muselo se to projevit. Nicméně Kohouti vzdorovali do poloviny třetí třetiny než Slovanisté rozhodli o tom, že pojedou v neděli do České Třebové se dvěma body v sérii k dobru.

Domácí totiž zvítězili 7:4 a jsou jen krok od titulu. Takový brzký konec si Kohouti nechtějí připustit. Ale musí zabrat, jedině výhra v neděli jim dá naději, jinak budou sledovat, jak na jejich ledě přebírá pohár soupeř.

Kohouti nezačali středeční duel špatně co se týče gólu, v oslabení se ujali vedení, když gólmana prostřelil Prachař. Pokud jde o hru, tam měli Slovanisté navrch. Výsledkem bylo otočení stavu na 2:1. Následně zvýšil v oslabení Pavlovský, aby snížil v dvojnásobné přesilovce Prachař.

S vyloučeními se roztrhl pytel. Hosté měli další výhodu dvou mužů. Tu nevyužili, ale v pokračující přesilovce vyrovnal na 3:3 Hemský. Inkasovaný gól domácí nepoznamenal. Ba naopak. Chvílemi roztočili kolotoč, že Kohouti nevěděli kudy kam. Po druhé siréně se šlo do kabin za stavu 4:3. Kohouti byli stále na dostřel. Obětavostí přežili první přesilovku, ale v té další už kapitulovali. Soupeři to oplatili stejným způsobem. S vidinou možného vyrovnání se hosté vrhli do útoku a hodně blízko byl Křečan, jenž ve velké šanci neuspěl. V 57. minutě bylo rozhodnuto. Rychlonohý Augustin našlápl do brejku a vstřelil gól, na který už Českotřebovští nenašli sílu odpovědět.

„Soupeř má kvalitu, i ve druhém utkání byl hokejovější. V nepravý čas nás zasáhla marodka klíčových hráčů, zejména útočníka Fúzika a obránce Škvora. Minimálně dvě třetiny jsme hráli celkem vyrovnanou partii, pak jsme otevřeli hru a hráčům docházely síly. Z výkonu rozhodčích nemám dobrý pocit. Jeden pískal všechno, druhý nic…“ posteskl si ve svém hodnocení trenér Jaromír Jindřich. „Dobře jsme začali, pak to byla tak trochu klasika. Soupeř nám utekl, my jsme stihli srovnat krok. Zápas jsme poctivě odpracovali, ale nestačilo to. Citelně nám chybí někteří hráči, oproti prvnímu zápasu především obránce Honza Škvor a útočník Kuba Fúzik. Doma zabereme a vynutíme si čtvrté utkání,“ burcuje před nedělním zápasem Marek Hemský.

Moravská Třebová - Česká Třebová 7:4

Fakta – branky: 11. Langr (Kobza, Schneider), 12. Čikl (Augustin), 19. Pavlovský, 29. Langr (Faltus), 42. Čikl (Augustin), 57. Augustin, 60. Augustin (Pavlovský) – 5. Prachař, 20. Prachař (Jar. Moučka, Hemský), 24. Hemský (Jar. Moučka), 45. Jindřich (Prachař). Rozhodčí: Kratochvíl, Prchal – Holeček, Plch. Vyloučení: 11:11. Využití: 3:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 836. Třetiny: 3:2, 1:1, 3:1. Stav série: 2:0.
HC Slovan Moravská Třebová: Turek – Pokorný, Rajnoha, Muselík, Schneider, Kolařík, Hradil – Augustin, Čikl, Pavlovský, Langr, Kobza, Faltus, Duba, Janošek, Pěcha.
HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Cik, Pražák, Šejba, Jan Moučka, Šimončič, Verner – Hemský, Vlček, Jar. Moučka, T. Prachař, Jindřich, Křečan, Pejcha, Knytl, Zítka.   (bed, van)