Mezi dvanácti startujícími mužstvy bude hokejový klub HC Kohouti Česká Třebová, který bude obhajovat šestou příčku z minulé sezony. Přinášíme první várku informací z tábora českotřebovského klubu.
Hráčský kádr
Vedení klubu dělá maximum pro to, aby dres Kohoutů nadále oblékali klíčoví hráči z loňské úspěšné sezony. Brankář Michal Mahdal, obránce Robert Krejnus a útočníci Petr Vlček s Markem Hemským. Na hostování přicházejí mladý gólman Michael Müller a obránci Patrik Fink s Lukášem Poskočilem (všichni HC ČSOB Pojišťovna Pardubice). Fink hrál v minulé sezoně za Litomyšl, Poskočil působil ve druholigovém Vrchlabí. Další posilou zadních řad bude obránce Václav Lesák, který přestupuje ze Spartaku Choceň. Do útoku počítají Kohouti se třemi až čtyřmi posilami, jména hráčů budou zveřejněna až poté, co budou uzavřena probíhající jednání.
Trenér mužstva
Novým trenérem Kohoutů je Tomáš Topol z Pardubic, který má druholigové zkušenosti z pozice hráče, asistenta trenéra a sportovního manažera. Klub si váží práce, kterou v něm v minulé sezoně odvedl kouč Pavel Táborský, nicméně k dohodě o další spolupráci nedošlo. Obě strany měly jiné představy v otázce finančního ohodnocení, ale především v časové flexibilitě a zapojení trenéra do budování hráčského kádru. Tomáš Topol projevil velký zájem, komunikuje s vedením klubu a podílí se na zkvalitnění kádru. První trénink na ledě absolvuje tým 22. srpna, během prvních dvou týdnů bude trénovat třikrát týdně. Mužstvo odehraje minimálně čtyři přípravná utkání.
Sportovní cíle
Při své premiéře v krajské lize se Kohoutům podařilo vybojovat v základní části sedmé místo, postoupit do play off a obsadit konečnou šestou příčku. Cíle do sezony 2014-2015 nemohou být nižší. V první fázi to bude postup do play off, ve druhé útok na první čtyřku. Kohouti chtějí předvádět kvalitní hokej a zvednout divácké návštěvy. Cílem je průměrná domácí návštěva okolo 500 diváků.

(van)