Šli tomu naproti od prvního buly. Na konci první minuty zakombinovala druhá formace a Prachař poslal Kohouty do vedení. Jenže stejně rychle hosté srovnali. Rána Laciny od modré čáry se zastavila až v síti. Ve hře měli Třebovští jasnou převahu, nešetřili se šancemi, s jejich proměňováním to bylo horší, o což se staral gólman Hanák. Když už ho Hemský překonal, zvonila branková konstrukce.

S druhou brankou znovu přispěchal druhý útok a na konci byl opět Prachař. Nebyl sám, kdo vstřelil ve středu večer dva góly. Přidal se k němu Pejcha. Před jeho brankou na 3:1 měli hosté smůlu, když Homola trefil tyčku a rychlý brejk na druhé straně přinesl pro Brodské krutý trest. Hosté pak neuspěli v přesilové hře, ani v oslabení, když ujížděl Křížek. V závěru druhé třetiny se gólman Hanák hodně potil. Jednou jej zachránila tyč, tři další šance kryl s velkým úsilím. Dělal, co mohl, ale na puk, který se odrazil od clonícího Pejchy, zareagovat nemohl.

Kohouti si nesli do třetí třetiny náskok tří branek a s tím se jim hrálo uvolněně.

Další čmouhu od kotouče udělal na tyči Jindřich, jeho spoluhráč Fúzik už takovou smůlu neměl a přesnou tečí zvýšil na 5:1. Pumelici v početní výhodě vypustil následně Jaroslav Moučka a skóre se šplhalo vzhůru. Další gólovky pochytal Hanák. Až pár sekund před koncem pečetil výhru 7:1 Hemský.

Česká Třebová - Havlíčkův Brod B 7:1

Fakta – branky a nahrávky: 1. Prachař (Fúzik, Jindřich), 14. Prachař (Jindřich, Fúzik), 24. Pejcha (Vlček), 40. Pejcha (Pražák, Vlček), 45. Fúzik (Šimončič, Jindřich), 46. Jar. Moučka (Hemský, Křečan), 60. Hemský (Jar. Moučka, Procházka – 2. Lacina (Homola). Rozhodčí: Rulíček – Kolář, Bohuněk. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 379. Třetiny: 2:1, 2:0, 3:0.
HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Pražák, Procházka, Šejba, Jan Moučka, Šimončič – Hemský, Křečan, Jar. Moučka – T. Prachař, Jindřich, Fúzik – Zadina, Vlček, Pejcha – Blecha, Urban, Čada – od 46. navíc Pirkl.
BK Havlíčkův Brod B: Hanák – Lacina, Lachman, Motl, Rubner – Homola, Piskač, J. Přibyl – M. Přibyl, Polák, Křížek.   (bed, van)