Předzápasové prognózy se potvrdily. Hokej jako řemen. Diváci viděli jedenáct gólů. Kohouti porazili Chrudim 6:5 v prodloužení, když vítězný gól vstřelil obránce Škvor při přesilovce bombou do šibenice. Třebovští se ale znovu vydali ze všech sil. Oslabený tým musel dotahovat manko, což se mu povedlo minutu a půl před koncem základní hrací doby. Skvělý večer prožil člen druhé formace Kohoutů T. Prachař, jenž se podílel na každém ze šesti branek, přidal se k němu jeho útočný spoluhráč Jindřich, autor hattricku.

Že chemie mezi těmito dvěma hráči funguje, už naznačovaly první duely, pak se k nim přidal Fúzik a skládačka byla kompletní. Tahle letka šlape jako hodinky.

Na své chvíle si musela počkat, neboť zpočátku měli navrch Chrudimští a to dosti viditelně. Výsledkem toho byly dva góly v českotřebovské síti. Oba měl na svědomí Karásek.

Domácí se potřebovali uklidnit, měli dostatek času se zápasem něco udělat. Jenže vrásky jim způsobilo zranění Pejchy, kterého tvrdě sestřelil obránce Kalous.

Kohouti na jeho agresivitu odpověděli tím nejlepším možným způsobem. Dávali góly. Sólový nájezd T. Prachař proměnil, aby o dvě minuty později vyrovnával Jindřich z dorážky. Ještě veseleji mohlo být po dělovce Jar. Moučky, která ale skončila na horní tyči. Také po druhé siréně ovšem vedli hosté, o což se postaral v 37. minutě Klement. V jeho podání nejsvětlejší moment.

Po 43 sekundách třetí třetiny se trefil hostující Kišš a před Kohouty byl v tu chvíli jasný úkol, vydolovat ze sebe maximum, makat a pokusit se minimálně vyrovnat. První korekce stavu přišla v přesilovce 4:3, kdy Prachař nádherně naservíroval puk Jindřichovi. Mašina na góly se naplno rozjela a po Cikově asistenci Jindřich vyrovnal, zároveň zkompletoval hattrick.

Za stavu 4:4 měli Třebovští dvě početní výhody, neboť chrudimský bek Klement dvakrát za sebou putoval za „katr“. Jenže přišlo to nejhorší. Gól v oslabení měl na svědomí Karásek.

Domácím pomohla chyba při střídání hostí, za příliš mnoho hráčů na ledě následoval další trest a tentokrát si Kohouti počínali při přesilovce o poznání lépe. Prachař, jeden z nejlepších hráčů utkání, vyrovnal po Jíchově přihrávce na 5:5.

Chrudim pykala za nedisciplinovanost a nakonec ji to stálo celý zápas. Další trest přišel v prodloužení a domácí už jednou přesilovku 4:3 využili. Nechtěli se zahanbit, tak obránce Škvor poslal černou gumu od modré za Amentova záda. Kohouti naskákali na led a mohli se radovat. Porazili Chrudim podruhé.

Česká Třebová - Chrudim 6:5 v prodl.

Fakta – branky a nahrávky: 25. T. Prachař (Šimončič, Cik), 27. Jindřich (T. Prachař, Fúzik), 45. Jindřich (T. Prachař), 46. Jindřich (Cik, T. Prachař), 59. T. Prachař (Jícha, Jindřich), 63. Škvor (T. Prachař) – 5. Karásek (Jan Polák), 19. Karásek, 37. Klement (Kišš), 41. Kišš (Seidler), 57. Karásek (Kalous). Rozhodčí: Prchal – Kolář, Teplý. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 510. Třetiny: 0:2, 2:1, 3:2 – 1:0.
HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Cik, Jan Moučka, Vyskočil, Jícha – Hemský, Jar. Moučka, Šejba – T. Prachař, Jindřich, Fúzik – Šimončič, Křečan, Pejcha – Blecha, Urban, Čada.
HC Chrudim: Ament – Klement, Urban, Pilař, Kalous, Machač, Budínský – Plch, Novák, Dobiáš – Jan Polák, Štěpánek, Seidler – Karásek, Haltuch, Koreček – O. Polák, Brožek – od 21. minuty Kišš.   (bed, van)

Další program
Krajská liga pokračuje zítra už sedmnáctým kolem. Kohouti i Spartak jedou na stadiony svých soupeřů. Zatímco Česká Třebová se pokusí navázat na dvě poslední vítězství v Hlinsku (17.30), Choceň po týdenním odpočinku touží po třech bodech na ledě Poličky (17.00).