Kohouti sešlápli plynový pedál až na podlahu

Česká Třebová /FOTO/ - Krajská hokejová liga: Žádné drama. Choceň si odvezla z ledu České Třebové drtivou porážku.

5.12.2017

Kohouti přejeli Spartak 7:0.Foto: Jarda Koníček

Okamžik, kdy se vám točí hlava, není nikterak příjemný. Stejně to platí také o zápasech, kdy jeden tým válcuje druhý. Kohouti nastoupili na led ve velkém stylu a celý zápas nedali Spartaku ani čichnout. Vyhráli vysoko 7:0.

Fanoušci se těšili. Zaplnili stadion v očekávání, že uvidí pořádnou dramatickou bitvu. Avšak ti co přijeli z Chocně, byli po celou dobu hodně zmrzlí.

Neměli prostor k tomu, aby se ohřáli. Jejich „miláčci“ na ledě ani nedostali příležitost jim poslat na tribuny gólový vzkaz. Vyšli naprázdno.

Místo toho byli zatlačeni do defenzivy a z tlaku Kohouti vytěžili úvodní gól. Hosté se k první střele dostali až po čtyřech minutách, kdy protáhl třebovského gólmana Voříšek. Hra se vyrovnala, ale v polovině třetiny přidal druhý gól Kohoutů Fúzik. V 17. minutě domácí využili přesilovku a vedli 3:0. Už tady choceňští příznivci tušili, že se šance na body pomalu rozplývá.

Kohouti jasně ovládali střední pásmo, z čehož pramenily chyby hostujících hráčů a jednu okamžitě potrestal Jar. Moučka. Ten byl také u páté branky domácích, která přišla v ještě před polovinou zápasu. Spolu s Hemským připravili gólovou pozici Fúzikovi.

Na začátku třetí třetiny měli ještě Choceňští snahu. Následovala i přesilovka pět na tři, ale nula na kontě branek se nezměnila. Zápas pak předčasně skončil pro kapitána Spartaku L. Pilaře, který si po rozmluvě s nepřesným rozhodčím vykoledoval trest do konce zápasu. Hráč, jenž jej zasáhl vysokou holí, se k faulu sportovně přiznal. Choceň tedy hrála přesilovku, ale inkasovala. Fotbalovou patičkou přihrál Moučka puk Hemskému, jenž ho poslal do sítě.

Tenisový kanár byl na světě. Choceňská hra se sypala každou vteřinou a nakonec hosté mohli být rádi, že už vyfasovali pouze jeden gól z hole Křečana.

Ve středu se oba mančafty představí na ledě soupeřů. Kohouti pojedou do nedaleké Litomyšle, Spartak čeká těžký zápas na stadionu moravskotřebovského Slovanu. Oba zápasy začínají v 18.30 hodin.

Česká Třebová - Choceň 7:0

Fakta – branky a nahrávky: 2. Šimončič (Jindřich, T. Prachař), 11. Fúzik (Jindřich, T. Prachař), 17. Cik (T. Prachař), 24. Jar. Moučka (T. Prachař, Fúzik), 29. Fúzik (Jar. Moučka, Hemský), 53. Hemský (Jar. Moučka), 59. Křečan (Pirkl, Šimončič). Rozhodčí: Veselý – Brejša, Hrabal. Vyloučení: 7:3, navíc L. Pilař (CHOC) 10 min. + OK. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 686. Třetiny: 3:0, 2:0, 2:0.
HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Cik, Jan Moučka, Procházka, Verner – Hemský, Jaroslav Moučka, Šejba – T. Prachař, Jindřich, Fúzik – Šimončič, Křečan, Krajíček – od 30. minuty Pirkl.
HC Spartak Choceň: Joska – Kousalík, Vacek, L. Pilař, Voříšek, Dvořák, Březka – Král, Nečas, Zavřel – M. Pilař, Kopečný, Krejza – Lichtag, Kučera, Gregar.   (bed, van)

OBRAZEM: Retro expozici ovládly Vánoce

Letohrad /FOTO/ - Od soboty až do konce prosince běží v letohradském Muzeu řemesel Vánoční výstava betlémů a dekorací.