Prvotní cíl splněn. Na řadu přijde ten vytoužený, na který všichni čekají. Hokejisté České Třebové porazili ve třetím semifinále Litomyšl 3:2, ukončili sérii a mohou se chystat na finálový souboj. V něm si Kohouti zahrají třebovské derby se Slovanem, jež vyřadil Hlinsko rovněž 3:0 na zápasy.

Velký magnet pro diváky. Ovšem i série s Litomyšlí táhla. Na poslední mač přišlo do haly Na Skalce 785 fanoušků.

Neprohloupili.

Zprvu se tleskalo pouze Kohoutům. Vstoupili do utkání impozantním způsobem a první třetinu vyhráli jednoznačně 3:0. „Chtěli jsme hrát jednoduše a zodpovědně, to jsme v první třetině splnili,“ načal své pozápasové hodnocení útočník Michal Křečan.

Proto bylo záhadou, kam se hra domácích od druhé třetiny vytratila. Najednou se více prosazovali hosté a gólman Nimmerrichter měl stále více práce. „Po první třetině to na nějaký obrat ve vývoji zápasu nevypadalo. Nevím, čemu jsme potom podlehli, zbytečné sebeuspokojení. Docela jsem si zachytal,“ přidal svůj postřeh třebovský gólman.

Kapituloval poprvé v 27. minutě, kdy ho zblízka prostřelil Musil. Tentýž hráč zužitkoval i přesilovku a Litomyšl se dostala zpět do zápasu. Kohouti byli vývojem utkání viditelně zaskočeni. Vítanou pomoc jim poskytl Nimmerrchter, protože v klíčovém okamžiku duelu nedovolil skórovat Mečiarovi při trestném střílení. Stav 3:2 domácí drželi. Hosté hráli tři minuty před koncem přesilovku, následně i power play, ale na vyrovnání nedosáhli. Kohouti mohli po utkání slavit postup do finále. „Zápas jsme výborně rozehráli, pak přišlo uspokojení a herní výpadek. Nakonec jsme to vybojovali a jsme rádi. Litomyšl nebyla tak snadným soupeřem, jak by se mohlo na první pohled zdát,“ řekl trenér Kohoutů Jaromír Jindřich. „Jsme ve finále, ale ještě nás čeká hodně práce. Chceme titul!“ zaznělo z úst Tomáše Prachaře.

Finálová série začne v neděli 11. března na ledě České Třebové.

Česká Třebová - Litomyšl 3:2

Fakta – branky: 7. T. Prachař (Šejba), 17. Jar. Moučka (Křečan, Škvor), 20. Šejba (Lesák, Jindřich) – 27. Musil (Skoumal), 46. Musil (Skoumal, Mečiar). Rozhodčí: Barek, Kratochvíl – Holeček, Kis. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 785. Třetiny: 3:0, 0:1, 0:1. Stav série: 3:0.
HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Lesák, Jan Moučka, Cik, Procházka, Verner – Hemský, Jar. Moučka, Fúzik – T. Prachař, Jindřich, Šejba – Křečan, Vlček, Pejcha – Zítka, Knytl, Pirkl.
HC Litomyšl: Kalousek – Šklíba, Kovář, Budina, Polák, Navrátil, Bláha, od 21. minuty Mečiar – Barkóci, Musil, Skoumal – Svatoš, Pilavka, Zahradník – Dvořák, Švec, Vomočil – Voříšek.   (bed, van)

Moment utkáníZa stavu 3:2 pro Kohouty se k trestnému střílení rozjel litomyšlský Mečiar. Svůj záměr, jak překonat gólmana, neudělal špatně, ale Nimmerrichter jeho nájezd kryl. Mužstvo podržel nejen během tohoto okamžiku, ale v kontextu celého utkání byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem Kohoutů.