Roli favorita potvrdili Kohouti v prvním duelu, s výhodou domácího prostředí v zádech houževnatého soupeře přestříleli 8:4. V odvetném střetnutí měl výhodu domácího ledu úřadující mistr, který vsadil na důraz a agresivní hru, pozorně bránil a spoléhal na rychlé protiútoky. Sklářům tato taktika přinesla těsnou, ale zaslouženou výhru 3:2.

Třetí čtvrtfinálový zápas byl opět o něčem jiném. Kohouti sice doma po prvním dějství o jednu branku prohrávali, ale ve druhé třetině zabrali, třemi vstřelenými brankami zápas otočili a nakonec vyhráli přesvědčivě 7:2.

„Takhle by to mělo vypadat. Hráli jsme hokej a soupeře, kterému postupně docházely síly, viditelně přehrávali. Na tenhle výkon musíme navázat ve středu ve Světlé,“ upozornil útočník Tomáš Prachař. „Ano, podobně musíme zahrát venku. Na nic nečekat, soupeře musíme aktivně napadat a hrát svůj hokej,“ souhlasil obránce Jan Škvor.

Cílem titul

Vloni stříbrní Kohouti vstupovali do letošní sezony s posíleným kádrem a ambicemi, které nijak neskrývali. První cíl, vyhrát základní část soutěže, mužstvo nesplnilo. Nyní je před hokejisty České Třebové hlavní výzva. Platí to, co jsem řekl před sezonou. Po dvou třetích a jednom druhém místě nemůžeme mít jiné ambice než krajskou ligu vyhrát,“ říká Jan Lustyk, generální ředitel společnosti Rieter CZ, která je titulárním partnerem klubu. „Očekávám, že hráči pro splnění tohoto cíle udělají maximum.“   (van)