V úterní dohrávce 16. kola krajské ligy dlouho tahali za kratší konec, pět minut před koncem normální hrací doby se poprvé a šťastně dostali do vedení, které vzápětí trestuhodně ztratili. V prodloužení branka nepadla, v disciplíně zvané samostatné nájezdy měl navrch domácí celek.

HC Spartak Polička – HC Kohouti Česká Třebová 4:3 po sam. náj. (1:1, 1:0, 1:2)
Branky a asistence: 8. Krajíček (Gregar, L. Boháček), 35. Szilva (Škarýd), 57. Krajíček (L. Boháček), rozhodující nájezd Szilva – 12. Fúzik (Jindřich, Papadopulos), 53. Jindřich (Poul), 55. Pelán (Dítě). Rozhodčí: Kukeně – Veverka, Teplý. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 355. Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Lesák, Poul, Papadopulos, Poskočil, Řehák – Zítka, Vlček, Hemský – Zadina, Jindřich, Fúzik – Pelán, Janda, Dítě.

Skóre utkání se měnilo poprvé v osmé minutě a prsty v tom měl elitní útok Poličky. Gregar s L. Boháčkem „namazali" Krajíčkovi – 1:0. Na vyrovnání se dlouho nečekalo, protože Jindřich vyslal do úniku Fúzika, který nic nevymýšlel a zavěsil. Po zbytek třetiny se hodně potil gólman domácích Opršal, neboť musel likvidovat střely Zadiny, Jindřicha a Vlčka, rovněž si „smlsnul" na sólovém nájezdu Pelána.
Třebovský Mahdal zase předvedl při šanci Krajíčka v úvodu druhé třetiny, že jeho lapačka je připravena. Poličský gólman pak předvedl zákrok mrazivého večera. Nejprve vyrazil Zítkovu prudkou ránu z levého křídla, bleskurychle „zaslajdoval" k pravé tyči, aby pokryl i ránu Vlčka. Od poloviny duelu přišlo několik přesilovek domácího mužstva v krátkém sledu za sebou. Vlčkův trest Poličští nepotrestali, jenže v čase 32:23 byl vyloučen Krejnus a při dalším signalizovaném vyloučení se trefil Szilva.
Kohouty vrátila do hry využitá přesilová hra, kdy si Jindřich vyměnil puk s Poulem a v 53. minutě prudkým švihem vyrovnal. Což navíc o chvíli později vylepšil důrazný Pelán a hosté se poprvé ujali vedení. Poslední pětiminutovku Kohouti příliš nezvládli, doplatili na fauly. A pohrdnout přesilovkou pět na tři? To Spartak nepřipustil a vyrovnal na 3:3. V pokračující výhodě o jednoho muže už naštěstí neuspěli.
Prodloužení branku nepřineslo. Na řadu přišly samostatné nájezdy, při kterých předvedli šikovné ruce Gregar se Szilvou, zatímco na druhé straně Hemský s Fúzikem neuspěli.
K dalšímu duelu jede Česká Třebová do Skutče.

(bed, van)