Česká Třebová – Lanškroun 4:7

Lanškroun v krajské hokejové soutěži umí překvapit. V jednom utkání prohraje s posledním, hned vzápětí dokázal porazit druhé mužstvo tabulky. Ve středu se zdálo, že Lanškroun do play off propluje leda zázrakem, dnes jsou však jeho akcie o dost výš.

Do vedení sice dostal Třebovou Doha, jenže potom vládu nad ledovou plochou převzal Lanškroun. Ve dvou přesilovkách skóre otočil a v 18. min. načal cestu za hattrickem Kilčický – 1:3. Po teči Šafáře sice Třebová dokázala snížit ve druhé třetině na 2:3. Kotoulek ale ve 36. min. naskočil na hřiště z trestné lavice, předal puk Bednářovi, jenž se nemýlil – 2:4. Před koncem třetiny vybojoval naději pro domácí ještě L. Deml a snížil na 3:4.

Po třetím příchodu z kabin se znovu vytáhla domácí lajna s exlanškrounským Dohou a ve 43. min. bylo dokonce srovnáno. Silnou zbraní Lanškrouna ale byly přesilovky a potřetí se mu ji podařilo využít díky spolupráci Güttlera s nahrávajícím Pilavkou. Dvěma góly v poslední desetiminutovce završil hattrick Kilčický a stanovil skóre utkání na 7:4 pro hosty.

Fakta – branky: 4. Doha (Teplý), 25. Šafář (Steinmetz, 39. L. Deml (Rybka, 43. Teplý (Doha, Jícha) – 11. Pilavka (Martin Janků), 15. Martin Janků (Kotoulek, Güttler), 18. Kilčický (Kocián), 36. Bednář (Kotoulek), 45. Güttler (Pilavka), 51. Kilčický (Kocián, Šula), 57. Kilčický (Šula). Rozhodčí: Čáka – Jandík, Zemánek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:3. Oslabení: 0:1. Diváci: 436. Třetiny: 1:3, 2:1, 1:3. Česká Třebová: Hrdlička – T. Řehák, Rybka, T. Chadima, Jícha, Zeman, M. Morkes – Váně, Kvasnička, L. Deml – Doha, Teplý, Voříšek – Steinmetz, Bačík, Šafář. Lanš〜kroun: Kolek – Pachl, Güttler, Kollert, Boruch, Pražák, Michal Janků, Novák – Kilčický, Šula, Kocián – Řoutil, Kotoulek, Pilavka – Gremlica, Martin Janků, Bednář – Konečný.

Stanislav Mečiar, trenér České Třebové: „První třetina byla z naší strany špatná. Ve druhé části jsme se sice trochu zlepšili, jenže ve třetí jsme hráli úplně stejně jako v první. Celkově to byl špatný výkon. Jestli budeme hrát takhle i v play off, nemáme na vítězství nárok. Dělali jsme příliš mnoho individuálních chyb.
Řekl bych, že Lanškroun v žádné krizi před utkáním s námi nebyl. Není to špatné mužstvo. Záleží, s jakými hráči k zápasu přijede. Když mu někteří hráči nedorazí, je poloviční.“

Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna:
„Po nešťastném odrazu kotouče jsme prohrávali 0:1, ale zvedli jsme se a skóre otočili. Nechtěli jsme se ve druhé třetině nechat zatlačit, jenže jsme hráli asi osm minut v oslabení a stálo nás to spoustu sil. Soupeř všechno tlačil do branky a podařilo se mu snížit. Ve třetí třetině chtěli domácí zápas otočit. Chtěli jsme hrát trpělivě, jenže Třebová už ve třetí minutě vyrovnala. Naštěstí se nám podařilo dát v přesilovce na 5:4 a soupeř musel hru otevřít. Nám vyšly potom dva brejky a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.
Dařilo se nám chodit do přečíslení a chodili jsme si pro dorážky, to nám v minulých zápasech chybělo, nehráli jsme důrazně a nevraceli jsme kotouče do brankoviště. Potěšily mě tři využité přesilovky a všechna oslabení až na jedno výborně odbráněná."