„Chytalo se dobře, kluci vzadu mi dávali jistotu. Bylo to dlouho vyrovnané, hráli jsme výborně dozadu. Ve třetí třetině bylo jasné, že Liberec zapne a bude hodně střílet, protože pět třetin nedal gól. Připravili jsme se na to,“ ohlížel se Kacetl za premiérovou výhrou Pardubic v novém ročníku.

Pod Ještědem pochytal 35 střel Bílých Tygrů. Jeho spoluhráči vyslali ještě o jeden pokus více. „Není střela jako střela, některé mohou být jednodušší, ale je dobře, že máme převahu. V tom chceme pokračovat, je třeba chodit před bránu,“ dodal.

Pardubický brankář nejprve dostal puk za první nulu, ale nenechal si ho. „Honza Mandát mi dal puk, ale máme tady Daniila, který hraje první sezonu u nás a dal první gól, tak jsem ho věnoval jemu. To je podle mě lepší,“ vysvětlil pardubický brankář. Právě trefa ruského beka Daniila Miromanova zajistila Dynamu vedení a nakonec i výhru.

Vstřelil gól a stěhoval se do útoku

O jeho ofenzivních přednostech a zkušenostech s hrou na postu útočníka se vědělo. V Liberci toho trenéři Pardubic využili. Ruský hokejista Daniil Miromanov vstřelil svůj první gól za Dynamo ještě jako obránce, ale během zápasu se přesunul mezi forvardy. „Matouš Kratochvil se ve druhé třetině zranil, a tak jsem byl poslán do čtvrtého útoku. Hrál jsem centra, nebyl to pro mě velký problém. Rychle jsem se do toho dostal, to se zkrátka v hokeji stává,“ poznamenal jednadvacetiletý zadák.

Premiérovou trefu v české extralize vsítil Miromanov již v 11. minutě, když končila pardubická přesilovka. „Tomáš Rolinek se procpal do zakončení k brance, hodil puk bekhendem na bránu a já ho dorazil,“ popisoval klíčový moment zápasu Miromanov.