Půjde o reprízu loňského finále. Avšak z kvalit, jakých Světlá dosahovala, nezbylo v této sezoně takřka nic. Favoritem série budou určitě třebovští hráči.

Než na vzájemný zápas dojde, musí se dohrát nástavba. Předposlední krok Kohouti zvládli. Odčinili porážku v Chrudimi. Houževnatého soupeře z Chotěboře přetlačili, ale selanka to nebyla.

Domácí museli hrát naplno. Velkou překážkou jim byl gólman Pešek. Pustil sice hned střelu Škvora, ale další šance Kohoutů pochytal. V 17. minutě ale chyboval za brankou Šimončič, Nguyen ho obral o kotouč, přihrál Křesťanovi, jenž zblízka srovnal. Gól hosty hodně povzbudil, což domácí pocítili zkraje druhé třetiny. Pětadvacet sekund po jejím zahájení potrestal hrubku Petr Mašek. S nastalou situací se Kohouti vyrovnali a skóre otočili. Nejprve si biliárově narazil Vlček s Křečanem, aby v přesilovce tvrdě a přesně pálil Jar. Moučka.

Zápas byl i nadále otevřený. Více šancí se počítalo na třebovské straně, ale nebýt Nimmerrichtera v 43. minutě, mohli se Kohouti dostat do „šlamastiky“. Čtvrtý zásah Hemského utkání rozhodl. Další gól už Pešek dostat nehodlal. „Chtěli jsme odčinit slabý výkon a vysokou porážku v Chrudimi, to se nám v utkání podařilo. I když je jasné, že v naší hře je stále hodně rezerv,“ hodnotil zápas trenér Kohoutů Jaromír Jindřich.

Poslední duel si Kohouti zahrají na ledě v Žamberku, kde se střetnou se Spartakem Choceň. Hraje se od 14.30 hodin. Přiláká utkání pod otevřeným nebem slušnou návštěvu?

Česká Třebová - Chotěboř 4:2

Fakta – branky: 2. Škvor (Jar. Moučka, Hemský), 29. Vlček (Křečan, Cik), 39. Jar. Moučka (Fúzik, Škvor), 52. Hemský (Škvor, Jar. Moučka) – 19. Křesťan (Nguyen), 21. Petr Mašek (Mendl). Rozhodčí: Prchal – Kis, Pošvář. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 452. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:0.
HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Lesák, Jan Moučka, Cik, Šimončič, Verner – Hemský, Jar. Moučka, Fúzik – Šejba, Jindřich, T. Prachař – Křečan, Vlček, Knytl – Zítka, Voženílek, Pejcha.
HC Chotěboř: M. Pešek – Mendl, Jaroš, Jakub Ludvík, Krejčí, Patrik Mašek, Jaroslav Ludvík – Hlídek, Hospodka, Petr Mašek – Kraučuk, Křesťan, Nguyen – Kováč, Svoboda, Žemlička.   (bed, van)