HC Spartak Polička – HC Spartak Choceň 2:5 (1:4, 1:1, 0:0)
Branky: 19. Szilva (Bednář), 27. Gregar – 3. Knytl, 4. P. Prachař (Křečan, Šejba), 9. P. Prachař (Křečan, Knytl), 13. P. Prachař (L. Pilař), 31. Křečan (Šejba, L. Pilař). Rozhodčí: Čížek – Schaffer, Plch. Vyloučení: 4:4. Využití 0:1. Oslabení 0:0. Diváci: 260. Choceň: Zelený – Dvořák, L. Pilař, Cik, Vyskočil, Vondráček, Fikejz – Křečan, Knytl, Šejba, M. Pilař, P. Prachař, Krejza, Král, Pochobradský, Mäki, Řezníček.
Rébus bez trápení s řešením.
Choceň si příliš dlouho nelámala hlavu. Hráči vzali v kabině své hole, vlétli na led a po 13 minutách mohli spokojeni hledět na tabuli.
Vedení 4:0. Čistý hattrick Pavla Prachaře. Ano, znovu jeho velké představení. Snížení domácích v poslední minutě první třetiny nic neznamenalo.
Zelený znovu chytal znamenitě.
Jeho protějšek si puk nestačil osahat a po brance Knytla jen smutně sklonil hlavu. Horké chvilky mu pak připravil elitní snajpr Chocně.
Čistý průstřel, milimetrová teč a skvělá rána znamenaly další jeho hattrick. Pavel Prachař zkrátka umí.
První větší zaváhání v defenzivě hostí potrestal na sklonku třetiny Szilva.
Smolný odraz kotouče od brusle jedno z choceňských hráčů dostal domácí Spartak na rozdíl dvou gólů. Avšak na obavy to nebylo. Při přesilovce prolétla letka hostí do útočného pásma a učebnicovou kombinaci zakončil Křečan.
Choceňští si náskok hlídali. Poličský Szilva sice trefil tyč, ale více šancí se počítalo na straně hostí. Góly už nepadaly. Spartak bere tři body, poskočil na šesté místo a v neděli si to rozdá s Litomyšlí o pátý „flek". Udrží si nadále bodovou šňůru?

Snajpr Pavel Prachař mění zápisy, ale sám říká:
Statistiky jsou hezké, ale rozhodne play off

Už ani neměl v plánu v dresu Chocně nastupovat. Jenže bez něj to týmu nešlape. Spartak potřebuje střelce, který dokáže rozhodnout utkání sám. Vezme odpovědnost na sebe.
V osobě PAVLA PRACHAŘE ho má. Avšak ani on tady nebude věčně.
Někteří by byli rádi. Fanoušci stoprocentně.
Ti jej zbožňují. Vyvolávají jeho jméno. V Poličce měli znovu důvod. Šestnáctka nasázela čistý hattrick.
Čas? Devět minut.

Pavel PrachařZdá se, že v posledních zápasech jste se zvedli. Co za tím stojí?
Je to hlavně o našich hlavách a práci. Začali jsme plnit naše úkoly, hrajeme poctivě a bojujeme. Bez toho to nejde. Soutěž je vyrovnaná a rozhodují maličkosti a přístup. Nejde si jen jít nějak zahrát. Bez bojovnosti to nejde.

Porazili jste Světlou, pak Slovan a ve čtvrtek Poličku. Mužstvu to musí zvednout náladu?
Světlá nám hrozně pomohla. Byly jsme tam v jedenácti hráčích. Mužstvo se semklo a hrálo strašně obětavě. Bojovalo se jeden za druhého. Nálada je teď výborná, věříme si a všichni jsme si dokázali, že máme kvalitu a nemáme se čeho bát.

Vám osobně se hodně daří měnit statistiky. V Poličce čistý hattrick za devět minut. Rozstřílel jste se v pravý čas?
Ty statistiky jsou hezké, ale o úspěchu sezony se bude rozhodovat v play off. Je jedno jestli dám góly já, nebo někdo jiný. Začalo se dařit všem, věříme si. Ta atmosféra se změnila a je fajn být součástí tohohle týmu.

Pojďme dopředu. V neděli vás čeká důležitý duel s Litomyšlí o páté místo. Vezete se na vítězné vlně, je to výhoda?
Ty zápasy nemají favorita. Jsou vyhrocené, vyrovnané. Je to prestižní. Jsme teď v pohodě, ale pořád to bude o přístupu k utkání. Pokud nic nepodceníme, bude to dobré. Na zápas se těšíme a chceme se bodově ještě posunout.

Čeho se vyvarovat, abyste rivala porazili?
Pořád máme rezervy v obranné činnosti a zbytečně si komplikujeme hru v naší obranné třetině. Na tom se teď snažíme pracovat a zlepšuje se to. Obranná hra je o všech pěti, co jsou na ledě. Každý má svůj úkol a ten musí splnit.

Od pátého do osmého místa je to hodně našlapané. Přesto ta pátá příčka není k zahození, i když začínat play off budete tak či onak venku?
Tak nebo tak budeme začínat venku. S tím se musíme vyrovnat. Začínat doma je výhoda, máme skvělou diváckou kulisu. Fanoušci v Chocni jsou pro nás obrovskou oporou. Jsou dvě kola do konce, pořád je to otevřené. Soupeře si nechceme vybírat. Pokud chceme do semifinále, musíme přejít přes každého. Musíme odehrát kvalitní dvě utkání a do play off jít v pohodě, beze strachu, ale zároveň s pokorou a respektem.

Poslední domácí zápasy čekají na hokejisty Chocně a České Třebové ve druhé fázi základní části krajské ligy. Jak už bylo zmíněno výše, Choceň se střetne s Litomyšlí a půjde o páté místo. Spartak má lepší bilanci. Diváci se ale těšit mohou, protože ve třech dosavadních utkáních padlo 39 branek. Hráči nabídli i prodloužení a také nájezdy. Ani střetnutí v České Třebové nebude divácky nezajímavé, neboť přijede na led Kohoutů Světlá nad Sázavou. Obě mužstva stále mohou pomýšlet na vítězství základní části a rovněž jde i o postavení pro play off. Nedělní program musí patřit hokeji. Na zimních stadionech se vhazuje úvodní buly v 17 hodin.