Hokejisté České Třebové skončili svoji pouť letošním play off těsně pod vrcholem, v semifinále. Jejich kapitán PETR KVASNIČKA zažil povedený ročník. Vyhrál kanadské bodování týmu, a to má prosím pěkně na krku už čtyři křížky.

Při pohledu na vaše statistiky to vypadá, že vůbec nestárnete. Sám budete se sebou asi hodně spokojený…
Předně chci říct, že pro nás sezona ještě neskončila. Ještě nás čekají zápasy o třetí místo a pro tým to hodně znamená. Mé body nejsou pouze mojí zásluhou. Velký podíl na nich mají i spoluhráči, se kterými jsem si skvěle porozuměl.

Většina týmů by asi zápas o třetí místo brala jako takovou nutnost, ale jak vás poslouchám, u Třebové tomu tak zvlášť po minulé nepovedené sezoně nebude, že?
To rozhodně ne. Srovnávat loňskou a letošní sezonu zkrátka nejde. Přišel nový trenér (Stanislav Mečiar – pozn. red.) a dal naší hře řád. Další věc je, že přišli kvalitní hráči, kteří náš tým doplnili, to bylo také nesmírně důležité.

Česká Třebová si poprvé vyzkoušela play off. Bylo znát, že je to o něčem úplně jiném než dlouhodobá soutěž?
Určitě, byli jsme si vědomi, že každá chyba může sérii rozhodnout. Především ve čtvrtfinále ve třetím utkání to platilo stoprocentně. Myslím, že jsme určitě ostudu neudělali.

Právě ve čtvrfinále jste vyřadili Semechnice, které jste v základní části vždy porazili. Byl to soupeř přesně podle vašeho gusta?
Zápasy se Semechnicemi možná podle výsledku vypadaly jednoznačně, ale soupeř se celou sezonu zlepšoval. Nejlepší hru Semechnice předváděly v úplném závěru soutěže. Před sezonou jsme se do semifinále chtěli dostat a protože jsme byli favorité, byli i jsme i trochu pod tlakem. Série rozhodně nebyla jednoduchá.

V semifinále vás vyřadila Polička. Prohráli jste sice sérii 0:2, ale ten druhý zápas vyhrála Polička na nájezdy. Neříkáte si, že jste vypadli smolně?
Nechci mluvit o štěstí nebo o smůle. Udělali jsme maximum pro to, abychom postoupili, ale soupeř vyhrál a my mu můžeme jedině pogratulovat.

A co za rok, můžete se dočkat postupu do krajské ligy?
Sice se jedná pouze o jednu soutěž, ale jde o velký výkonnostní rozdíl. Skok je tam značný. Mužstvo by se muselo na krajskou ligu hodně a vhodně doplnit.

Jak je to s vámi, nehrozí, že pověsíte po sezoně brusle na hřebík?
Nechci ještě končit. Myslím, že týmu mohu ještě pomoci. Příští sezonu budu ještě určitě hrát.

Baví vás pořád ještě i dřina při letní přípravě?
No v mém věku se člověk musí zatraceně dobře připravit, aby byl konkurenceschopný. Jsem rád v kolektivu. Léto je kruté, ale když to člověk vydží, stojí ty výsledky za to.

Neděláte si občas ze soupeřů srandu, že jim je o dvacet méně a vy si je na ledě přesto vychutnáte?
To já nedělám. Ale musím spíš naopak zkousnout občas docela drsné narážky od soupeřů. Že bych ale já někomu říkal, podívej, jak ti to čtyřicetiletý chlap natřel, to skutečně ne. Není to můj styl.

Musíte nyní více dodržovat životosprávu a hlídat se, než když jste byl mladší?
To se vůbec nedá srovnávat. Když mě bylo kolem třiceti, tak jsem si řekl, že jestli chci ještě hrát, musím k hokeji přistoupit zodpovědněji. Regenerace je daleko delší, než když mi bylo dvacet.

PETR KVASNIČKA

Narozen 24. října 1968.

Kapitán České Třebové.

Vyhrál kanadské bodování týmu za základní části se 48 body (14+34).

Sice řádil v semifinále proti Poličce, ve dvou zápasech dal tři góly a proměnil i trestné střílení, ale na postup to nestačilo.