Hokejová reprezentační dvacítka bude hodně spoléhat na Jakuba Voráčka, sedmičku letošního draftu, který nastupuje v QMJHL za Halifax.


Jedete na třetí velkou reprezentační akci za dva roky (vloni to bylo MS 18 a MS 20), myslíte, že konečně přijde úspěch?
Pevně věřím, že ano. Jisté ale je, že turnaj bude nesmírně náročný. Hodně se spoléháme na podporu diváků, od kterých čekáme, že nám dost pomohou.

Můžete srovnat, jestli je v tomto týmu lepší atmosféra, než na dvou předchozích akcích?
To se moc nedá srovnávat. Teď máme ale partu vynikající. Myslím si, že kluci přesně vědí, co máme dělat, jak máme hrát.

Cítíte na vaši osobou nějaký větší tlak?
Tento tlak se snaží vytvářet především novináři (úsměv). Budeme dřít kvůli úspěchu všichni. Pokud ho skutečně dosáhneme, nebude to záležitost jen několika „hvězd“, ale celého týmu.

Nevadí vám, že není dosud určena brankářská jednička?
Máme brankáře (Jakub Kovář a Michal Neuvirth – pozn. aut.), kteří mohou na postu jedničky chytat oba. V Kanadě odchytali perfektní zápasy a bude záležet na trenérech, koho postaví. Nám je to jedno, protože víme, že kvalitu máme.

Prozradíte nám nejsilnější stránku vašeho týmu?
Je to týmový duch. Z přípravy nelze nijak usuzovat, ale hráli jsme tři zápasy, třikrát jsme vyhráli a především díky tomu, že jsme hráli jako tým.

Jak si zvykáte na širší kluziště?
Teď je to už v pohodě, ale určitě to rozdíl je. Myslíte si, že jste na mantinelu, takže se otočíte a přitom jste skoro uprostřed. Ale jak říkám, už jsem si zvykl.

Nebojíte se, že hráči z české ligy se budou chtít vytáhnout před scouty z Ameriky a zapomenou na úspěch týmu?
Určitě ne. Je vidět, že si každý plně uvědomuje, že nejde na takovém turnaji hrát jenom sám na sebe. Aby se dostavil úspěch, potřebujete k tomu i lidi z vaší pětky a z celého týmu. Pokud dosáhneme týmového úspěchu, tak potom to vyzdvihne i individuality. Bez kvalitního umístění a dobré hry nevynikne nikdo.

Jak vidíte vaši šanci prosadit se už v další sezoně v NHL?
Byl bych rád, kdyby se to podařilo, ale musím hodně makat. Ken Hitchock je perfektní trenér, takže Columbus pod ním z těch spodních pater stoupá nahoru. Vsází hodně na zkušenost, uvidíme po letním kempu.