Extraligoví starší dorostenci se poprvé v jarní části představili před domácím publikem, když přivítali značně oslabený Pedagog České Budějovice a suverénní Jihlavu. Ziskem pěti bodů se Letohradští posunuli před svého rivala – Jihlavu, která na ně však ztrácí pouhý bod.

Letohrad – Č. Budějovice 7:1
Letohradští do utkání proti desátému celku tabulky nastoupili aktivně. Už ve třetí minutě otevřel skóre Kudyn, který poslal po Jelínkově nahrávce míček za záda Janáka v brance hostí – 1:0. V páté minutě na 2:0 pro Letohrad zvýšil Horák, v sedmé po Hákově přihrávce skóroval Lux – 3:0. Ve dvanácté minutě si čtvrtou branku domácích připsal kapitán Válek.

Nástup do druhého dějství byl ze strany Letohradu opět bleskový. Čtyřicet osm sekund po úvodním vhazování na rozdíl pěti branek zvýšil Válek. V šesté minutě se radoval českobudějovický Kaiser, který se trefil přesně do levého horního rohu Stárkovy kasy – 5:1. Na to ale po necelé minutě reagoval opět kapitán Válek – 6:1. Hattrick mu ale nestačil, přidal ještě čtvrtou branku.

V šesté minutě poslední třetiny se strhla menší šarvátka, za což rozhodčí udělili několik menších trestů. V posledních pěti minutách se do šancí dostali ještě Lux, Voleský a Válek, na výsledku 7:1 pro Letohrad se ale už nic nezměnilo.

Branky a asistence: 3. Kudyn (Jelínek), 5. Horák (Bilotskyy), 7. Lux (Hák), 12. Válek (Voleský), 16. Válek (Voleský), 22. Válek, 26. Válek – 6. Kaiser (Raab, Major). Vyloučení: 5:5, navíc Jelínek (LET) 10 minut OT. Využití: 2:0. Střely: 37:17.

Letohrad – Jihlava 5:4 sn
Skóre utkání ale otevřel jihlavský Vácha. Na to se pokoušel reagovat Hák, Peschouta v jihlavské kase ale nepřekonal. Ve dvanácté minutě překvapil Stárka hostující Ileček, který poslal míček přesně mezi jeho betony, a Jihlava rázem vedla 2:0. Tato branka ale už bez odezvy nezůstala – po minutě a půl se radoval Válek, který poslal míček od tyčky do jihlavské svatyně a snížil tak na 1:2.

Srovnat se ale podařilo až v polovině první minuty druhé třetiny Luxovi, který dorážel předchozí střelu Háka – 2:2. Ve třetí minutě byl faulován domácí Švec a přesilovku po půlminutě využil Voleský, který po nahrávce Luxe poslal míček do odkryté jihlavské branky – 3:2. V páté minutě byl za faul na Zemana vyloučen domácí Kudyn, o dvě minuty později za podražení pykal Horák, čehož využil hostující Jeřábek – 3:3. Na konci desáté minuty střílel nejprve Lux, po něm Voleský, úspěšný byl ale až Válek, který strhl vedení na stranu Letohradu – 4:3. Ve dvanácté minutě byla Letohradu nabídnuta přesilovka 5 na 3, čehož se pokoušel využít Hák, ale neuspěl.

V šesté minutě posledního dějství na 4:4 srovnal hostující Koudelka. Další branka už však nepadla a následovala samostatná střílení, v nichž byl Stárek neprůstřelný. Když se v úplně posledním nájezdu přesně mezi Peschoutovy betony trefil Hák, nadšení na letohradské lavičce nebralo konce. Bod navíc si tedy připsal tým Letohradu, který se současně posunul na druhé místo tabulky za celek Dobřan.

Branky a asistence: 13. Válek (Lux, Voleský), 16. Lux (Hák), 19. Voleský (Válek, Lux), 25. Lux (Válek), rozhodující samostatný nájezd Hák – 4. Vácha (Matějka), 12. Ileček (Hrabovský), 23. Jeřábek (Střecha), 37. Koudelka (Jeřábek). Vyloučení: 4:8. Využití: 3:2. Oslabení: 0:1. Střely: 37:33. Sestava Letohradu: Stárek (Bečka) – Blecha, Válek, Janoušek, Hák, Kudyn, Marek, Kosina, Horák, Kopečný (pouze ČB), Jelínek (pouze ČB), Šíblo, Lux, Adamec, Voleský, Bilotskyy, Paukrt, Mikulecký (pouze JIH), Švec (pouze JIH).

Mladší dorostenci tolik úspěšní jako jejich starší kolegové nebyli. Ve dvou zápasech si připsali pouhý bod za remízu s Budějovicemi.

Letohrad – Č. Budějovice 2:3 sn
Branky a asistence: 27. Lux (Voleský), 41. Voleský (Langr) – 9. Dlugoš (Kubal), 33. Kubal, rozhodující samostatný nájezd Janda. Vyloučení: 1:4. Střely: 27:18.

Letohrad – Jihlava 2:3
Branky a asistence: 2. Voleský (Švec, Langr), 11. Adamec (Lux) – 26. Deveri (Fiala), 30. Střecha (Fiala), 32. Fiala (Jeřábek). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Střely: 38:37.