Souboj dvou elitních týmů krajské ligy nabídl hokej jako řemen. Nechyběla mu rychlost, nasazení, tvrdé souboje a došlo i na pěsti. K úplné dokonalosti možná někdo postrádal pouze více branek.

Choceň – Světlá n. S. 2:1
Téměř čtyři stovky fanoušků, kteří na hokej dorazily, rozhodně nemohou litovat, že se na souboj třetí Chocně a první Světlé vydaly.
Opět se konal tradiční rychlý choceňský vstup do zápasu. Už ve 2. min. ukázal precizní hodinářskou práci s pukem Hudousek, po kličkované přihrál O. Šedovi, který zápěstím zamířil ke vzdálenější tyči – 1:0. V prvních deseti minutách byl zápas velkou taktickou bitvou. Obě mužstva si hlídala, aby neudělala v obraně žádnou chybu, když už přišla, nedokázali ji hokejisté před brankou využít. Třeba když se dostala do brejku dvojice Škorpil, Držmíšek a druhého jmenovaného vychytal gólman Kolibský. Choceň soustředěně bránila modrou čáru a Světlá se dostávala ke střelám z velké dálky, a ty likvidoval Dundáček.

Ve druhé třetině se hrál vynikající hokej, který nepostrádal tempo, a na jejím začátku dala Choceň opět gól. Velice dobře hrající Krejza využil nepřesnosti v rozehrávce, oklamal bránícího hráče, zkontroloval postavení brankáře, ve kterém našel skulinu, a domácí vedli 2:0. Kontrovat mohl Beránek ze Světlé, ne kterého zívala poloprázdná branka, vystřelil však dobrý metr vedle. Od poloviny zápasu Choceň utahovala šrouby, ale Pochobradský ani O. Šeda obrovské šance neproměnili.

Ve třetí třetině perfektně vystřelil hostující Krajíček, ale Dundáčkovi pomohl nametený sníh u pravé tyčky, od které šel puk ven. Chvíli poté si to na férovku rozdali domácí Fikejz s Dolinským a vítězství na body slavil domácí hokejista. Od té chvíle se začala hodně plnit trestná lavice, dokonce se hrálo chvíli i ve třech. Světlá sice nevyužila přesilovku pěti proti třem, ale pět minut před koncem zápasu zdramatizoval zápas ještě více O. Včela, jenž zamířil přesně do horního růžku branky Chocně. Hosté v závěru odmítli šanci na vyrovnání, když hráli téměř minutu a půl přesilovku pět na tři, ale Choceň se ubránila a slavila vítězství 2:1.

Branky a asistence: 2. O. Šeda (Hudousek), 25. Krejza – 56. O. Včela (Ruml). Střely na branku: 21:25. Úspěšnost brankářů: Dundáček 96% – Kolibský 90,5%. Sestava Chocně: Dundáček – Ač, Papadopulos, Janoušek, Mimra, Fikejz – Pollák, Hudousek, O. Šeda, Škorpil, Zavřel, Držmíšek, Procházka, Pochobradský, Krejza, Schejbal.

Jan Svatoš, trenér Chocně: „Připadalo to mi jako play off. Byl to hodně urputný zápas, oba týmy hrály s velkým nasazením, zodpovědně dozadu a nikdo nechtěl udělat chybu. Smekám před kluky, jak zápas odehráli.

Moc se nám nedařily přesilovky, ale Světlá velice dobře bránila i ve čtyřech. Zavřela modrou a my jsme se nemohli dostat vůbec do pásma. Po nepodařeném zápase v Litomyšli jsme na hráče začali tlačit, aby hra směrem dozadu šlapala. Chci jim poděkovat za výkon.“