Vláda Stanislava Mečiara v České Třebové skončila. Bývalý vynikající obránce už Lokomotivu v další sezoně krajské soutěže nepovede. Předseda hokejistů České Třebové BŘETISLAV ZEMAN přiblížil, jak to s jeho odchodem bylo.

Dva roky Českotřebováky vedl Stanislav Mečiar, letos se už na trenérském postu neukáže, proč odešel a kam?
Odešel do Trutnova, trénovat druhou ligu. Měli jsme to tak domluvené od doby, co přišel do České Třebové. Byla dohoda, že pokud dostane nabídku trénovat vyšší soutěž, nebudeme mu bránit. Kdyby se něco takového stalo, bylo domluveno, že za sebe sežene trenéra, který bude pokračovat v jeho práci. Všechno to proběhlo naprosto korektně. Stále jsme v kontaktu, bude mít ve Třebové krátké soustředění s Trutnovem.

Říkáte, že všechny body dohody byly dodrženy. Prozraďte, kdo je tedy tím novým trenérem?
Nevím, zda to mohu říct, ale asi ano. Je to Petr Vršanský. Se Standou Mečiarem hrával v Pardubicích ligu. Má trenérskou licenci B, takže je velmi zkušený. Má za sebou několik let trénování v Pardubicích. Pro nás je to velmi zajímavý trenér a doufám, že naváže na to, co Standa dokázal s týmem mužů v předchozích dvou letech.

Stanislav Mečiar tým mužů dostal docela vysoko, nebudou teď po jeho odchodu hráči pociťovat změnu?

Je to trenér, co má za sebou nejen trenérské, ale také velmi bohaté hráčské zkušenosti. Proto si myslím, že má klukům co nabídnout. Je to také vizitka Standy, takže on by sem nedal nikoho, o kom by si nemyslel, že na jeho práci dokáže navázat.

Trenér Mečiar měl ve Třebové na starosti všechny hráče, od přípravky po muže, jak to bude nyní?

Petr Vršanský bude mít na starosti jen chlapy. Mládež bude mít na starosti Miloš Macák, trenér, kterého se nám podařilo získat z Chocně. Je specialista na mládež. Dlouhodobě s ní pracuje a v Chocni dosáhl za poslední roky mnoha plusových výsledků.

HANA HLAVOVÁ