Úvod zápasu vyšel hostům více než výborně. Jaroměř dokázala úvodnímu tlaku odolat pouze přesně dvě a půl minuty, než inkasovala gól z hole Tomáše Prachaře. Za devětadvacet sekund už to bylo po ráně do levého horního růžku Víchovi branky 2:0 pro Choceň. Autorem branky byl Pavel Prachař, který tak započal svou cestu za hattrickem. Pro hosty mohlo být ještě veseleji. Ondřej Šeda si poradil s domácím obráncem, položil gólmana, ale do odkryté branky už puk pro podražení zasunout nestihl. Hlavní rozhodčí byl z šikovnosti choceňského útočníka tak unesen, že zůstal koukat s otevřenou pusou, zapomněl fouknout do píšťalky a obdivně rozpažil. V polovině třetiny nastřelili domácí tyč branky Tomáše Malého a ve 14. minutě zásluhou Hamáčka dokázali snížit. V závěru třetiny byl vyloučen po běžném kontaktu Lukáš Pokorný a Choceň tento výrok v oslabení dvakrát ztrestala. Obě branky měla na svědomí dvojice Pavel Prachař a Lubomír Pochobradský, která své akce dva na jednoho dokázala vždy proměnit. Do poloviny zápasu ještě vstřelili branky Pavel Prachař, který dokončil hattrick, a Milota Florián. Spartak vedl 6:1 a o vítězi se  zdálo být rozhodnuto. Nic na tom neměnila ani branka Světlíka, který před závěrečnou třetinou ještě stihl snížit na 2:6 z pohledu domácích.
Ve třetí periodě začala Jaroměř dotahovat. Do karet jí hrála tři vyloučení Chocně, která ještě urychlila unavenost hostujících hráčů. Čtyři a půl minuty před koncem už na ukazateli svítil stav 5:6. Choceň dokázala ještě zmobilizovat poslední zbytky sil a klid na hokejky jí mohlo přinést trestné střílení dvě a půl minuty před koncem. Choceňskému kapitánovi ovšem při jeho provedení sjel puk.  O závěrečný tlak se domácí připravili faulem a hráči Spartaku si vítězství v zápase i v turnaji Metuje pohlídali.
Fakta – branky a asistence: 14. Hamáček (Karel, Koblížek), 35. Podzimek, 42. Světlík (Kukal), 55. Růta (Světlík), 56. Křepinský (Krause, Hamáček) – 3. Prachař T., 3. Prachař P. (Pochobradský, Knytl), 20. Pochobradský (Prachař P.), 21. Prachař P. (Pochobradský), 27. Prachař P. (Pokorný), 30. Florián (Prachař P.). Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Oslabení: 0:2. Diváci: 50.
HC Choceň: Malý – Florián, Lesák, Pokorný, Pilař L. – Prachař P., Knytl, Pochobradský, Bláha, Prachař T., Šeda, Král, Růžička T.  (bed, jh)