Choceň B – Skuteč 4:3,
0:1 po samostatných nájezdech

Ve Skutči Choceň prohrála o šest branek a na Skuteč vlétla. V šesté minutě po brankách Jetmara a Vícha vedla už 2:0. Marek sice přiblížil hosty na dostřel jedné branky, ale Ropek dal Chocni opět dvougólový klid. A aby toho nebylo málo trefil se ještě Šedivý a zvýšil na 4:1. Hosté se ve zbytku utkání ještě dvakrát trefili, takže na zápasy to bylo 1:1. Když se nerozhodlo v prodloužení, přišly na řadu nájezdy. V těch si zkušení hráči Skutče, v čele s Radomírem Brázdou poradili s mladým brankářem Mazalem a mohou se radovat z postupu do finále.

Jan Smutek, vedoucí mužstva Chocně B: „ Bylo vidět, že jsme si v utkání vytvářeli místy trvalý tlak. Na konci zápasu jsme litovali několika neproměněných šancí. Prohrávali jsme o gól, hráli jsme ve čtyřech a Skuteč ještě odvolala brankáře, ale podařilo se nám vedení ubránit. Před nájezdy jsme přemýšleli o tom, že místo Mazala pošleme do brány Leníčka, ale nakonec dostal příležitost první jmenovaný, a bohužel to nevyšlo. V utkání bylo vidět, že se hráči obětovali pro mužstvo a všichni zaslouží za zápas pochvalu.“


Polička – Lanškroun 6:3,
0:1 po prodloužení

Polička po celé utkání vedla a srovnala sérii zápasů na 1:1. V prodloužení zbytečně fauloval domácí Veselý a hosté díky Kotoulkovi nabídnutou šanci na postup využili.

Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna: „Do zápasu jsme samozřejmě šli s tím, že bychom chtěli potvrdit vítězství z domácího ledu. Soupeř byl ale aktivnější a v celém zápase lepší. Poličce skvěle zachytal teprve šestnáctiletý brankář. Vítězství si po šedesáti minutách zasloužili. V prodloužení ale Polička faulovala a před námi se tak otevřela velká šance, jak sérii vyhrát. Vzali jsme si time out, poslali na hřiště to nejlepší, co máme, a během půlminuty bylo rozhodnuto.

Myslím si, že Polička byla nejlepší mužstvo v soutěži, hrála dobrý hokej bez nějakých záludností. Skuteč nechceme podceňovat, ale rádi bychom to dotáhli do konce a celou soutěž vyhráli. Sice nám to ve Skutči moc nešlo, ale na to musíme zapomenout.“