K dalšímu důležitému zápasu ve skupině o udržení cestovali choceňští hokejisté do Chotěboře, která účast v krajské lize pro příští sezónu měla již zajištěnou.

Chotěboř – Choceň 5:7

 

Problémy Chocně v obraně vyřešil trenér Svatoš rázně. Postavil do zadních řad sebe. A dařilo se mu. Zaznamenal gól, přihrávku a pět kladných bodů v hodnocení plus mínus.

Jako první se však z gólu radovali domácí. Domkář přihrál od kruhu před branku volnému Kubátovi, a ten měl snadnou práci - 1:0. V 8. minutě si tito hráči akci zopakovali jako přes kopírák – 2:0. Choceňští se dočkali první branky ve 12. minutě. Petr Šeda vystřelil od kruhu, Hamarič v brance domácích vyrazil puk nad sebe, a ten mu zapadl do branky – 1:2. V následující minutě napřáhl obránce hostí Janoušek a jeho střela od modré se zastavila až v síti domácí branky – 2:2. Hospodka však dostal domácí znovu do vedení – 3:2. Choceňští reagovali v následující minutě. Tentokrát od modré napřáhl Svatoš a mířil přesně – 3:3. Myslíte, že účet první třetiny byl uzavřen? Omyl. Po nacvičené souhře domácích, dvojice Pavliš – Domkář a Chotěboř opět vedla 4:3. Po šestnácti sekundách domácí Hurda zvýšil na 5:3.

Začátek druhé třetiny byl ve znamení choceňské útočné smršti. Po vhazování si puk vzal Filip Procházka, obhodil si domácího obránce a již v čase 20:08 snížil na 4:5. Srovnáno bylo ve 25. minutě po spolupráci Frnky s Držmíškem, kdy prvně jmenovaný vyhnal Hamariče z klece. Specialista posledních zápasů na vítězné branky Jan Krejza nezklamal ani tentokrát a padesát čtyři sekund po vyrovnávací brance zajistil Chocni vítězství 5:6. Domácí zbraně rozhodně nesložili a na choceňskou branku se valil jeden útok za druhým. Dundáček ovšem svými zákroky ala Hašek přiváděl domácí útočníky do beznaděje a uznání se mu dostalo i od sportovního fanclubu Chotěboře. Když už se domácím podařilo Dundáčka překonat, zastavila jejich střely dvakrát branková konstrukce. Choceňští ovšem také nepřestali útočit, a tak festival útočného hokeje stále pokračoval.

Závěrečnou třetinu začali opět lépe hosté. Ve 44. minutě vyhazovali domácí obránci puk z obranné třetiny. Ten Choceňští zachytili na půlící čáře, následovala rychlá přihrávka na Radima Hudouska, který si nabruslil do útočného pásma a ranou jak z kanónu dal zápasu konečný výsledek 7:5 pro Choceň.

Tento výsledek znamená, že se Choceň v krajské lize zachránila. Sice si při tom odřela uši a jiné orgány, ale důležité je, že je soutěž zachována. ⋌(jh)