Měla to být pohodová jízda za záchranou. Hokejisté Chocně se však v play out krajské ligy trápí. Ze čtyř zápasů vyhráli pouze jednou a jejich představení jsou s výjimkou minulého utkání v Hlinsku spíše ukázkou marnosti než hokejových dovedností. V Chrudimi nezvedl výkon zadních řad ani další start ligového juniora Voříška.


Chrudim B – Choceň 6:3
První třetina – první minuta – první choceňský útok a Filip Procházka poslal v čase 0:35 hosty do vedení – 1:0. Úvod z říše snů. jenže… To, co potom následovalo z choceňské strany, se jen tak v mistrovských zápasech nevidí. Hrou, která absolutně postrádala obrannou činnost, umožnili hosté domácím zápas otočit během tří minut. Často se používá rčení chyba jako Brno. Jenže tentokrát to byly ze strany Chocně chyby jako Morava, Slezsko, Polsko a půlka Slovenska. Přehmaty v zadních řadách by trestalo i kdejaké mužstvo z okresního přeboru. Ve třetí minutě nechali Choceňští dobrých osm sekund dolovat domácím hráčům puk zpod brankáře Dundáčka. Za tuto volnost se jim domácí odvděčili vyrovnávací brankou. Ve čtvrté minutě nikým nekrytý domácí útočník poslal chrudimské do vedení na 2:1. V páté minutě ztratil Pokorný nepochopitelně za brankou puk, domácí útočník vybruslil před Dundáčka trefil tyč a jeho spoluhráč uklidil puk do prázdné branky – 3:1.

To už bylo na choceňského trenéra Jana Svatoše moc a vzal si oddechový čas. Po vhazování se ovšem řítili opět dva hráči domácích sami na Dundáčka, ale ten výborně zasáhl. Brankář hostí neměl na odpočinek nárok. V následujících dvou minutách musel opět likvidovat další dvě obrovské šance domácích. V 11. minutě chrudimský útočník nahodil z rohu puk před brankoviště, kotouč si zahrál biliár mezi bruslemi choceňských obránců a nakonec skončil v síti – 4:1. Po této brance se hra vyrovnala a Filip Procházka do konce třetiny svou druhou brankou v utkání snížil na 4:2.

Prostřední třetinu začali domácí přesilovou hrou. Ve chvíli, kdy naskočil vyloučený choceňský hráč na led, napřáhl od modré domácí obránce. Dundáček puk pouze vyrazil před sebe a nikým nepokrytý Kolín zvýšil na 5:2. V dalším průběhu třetiny bylo vidět, že domácím jde o všechno a Choceň po nepodařeném boji o play off nemůže nalézt žádnou motivaci.

Na začátku třetí třetiny se podařilo na chvilku zápas zdramatizovat. Ondřej Šeda využil přihrávky Radima Hudouska a snížil na 3:5. Ihned po buly ovšem vyslal Kolín do úniku Formánka, a ten dal výsledku konečnou podobu – 6:3. Dále už stojí za zmínku pouze dva hokejové momenty, kdy se na každé straně rozezněla tyč a potom jeden kriminální zákrok domácího hráče. Nebyl by to snad ani Formánek, aby nepředvedl opět nějaký zákeřný faul. Krosček do obličeje, za který dostal pouze dvě minuty, je za takto rozhodnutého stavu pro lidi, kteří mají hlavu na to, aby jí občas přemýšleli, nepochopitelný.

Sestava Chocně: Dundáček – Fikejz, Pokorný, Kopsa, Janoušek, Škorpil O., Voříšek – Procházka, Hudousek, Šeda O., Šeda P., Zavřel, Držmíšek, Krejza, Pochobradský, Kišš.

Jan Svatoš, trenér Chocně: „Prohráli jsme především kvůli špatnému přístupu hráčů. Strašně brzy jsme vedli, ale díky nedůrazu před naší bránou jsme do páté minuty dostali čtyři branky. Nešlo pouze o špatnou hru obránců, celé pětky si před vlastní bránou počínaly velice nedůrazně. Lepí se na nás také smůla. Zranil se nám také další obránce. Petr Kopsa utrpěl velice nepříjemnou zlomeninu žeber.“

(jh)